Horoskopi mujor

Ketu mund ta lexoni horoskopin mujor ose ne anglisht “monthly horoscope” per shenjen tuaj te horoskopit zodiak. Para se te lexoni ju duhet te dini se cila shenje ju perket juve. Kete e zbuloni duke u bazuar ne datelindjen tuaj dhe te gjeni shenjen tuaj per horoscope. Shpresojme se do te ju pelqen ky sherbim ne faqen tone.

Tetor 2014

Dashi

Jeta juaj ne çift dhe ajo familjare do jene prioritet gjate këtij muaji. Do keni shume nevoje te flisni dhe te ndani mendimet me ata qe ju rrethojnë. Edhe çiftet qe kane pasur një muaj te vështire tashme do i shohin gjerat me një sy tjetër dhe do pajtohen me partnerin. Beqaret do i kenë te gjitha kushtet për te filluar një histori te bukur dashurie. Shume gjera kane për te ndryshuar për ta njëherë e mire. Shëndeti do jete goxha i qëndrueshëm përveç ndonjë dhimbjeje koke ne dite me lodhje. Ne planin financiar do ju dalin para shume vështirësi dhe probleme te cilat mund t’i zgjidhni vetëm me ndihmën e specialisteve. Ne pune tregohuni te sinqerte me shefat dhe mos merrni përsipër detyra qe nuk mund t’i plotësoni. Gjithsesi probleme nuk pritet te ketë.

Demi

Ndryshe nga një muaj me pare, ky do jete me i begate për te gjithë ju. Nëse jeni ne një lidhje do bëni çfarë te mundni qe te mbani zgjuar zjarrin e pasionit edhe pse do jete paksa e vështirë. Kontrolloni veten here pas here dhe mos kërkoni gjera te pamundura nga ai qe keni ne krah. Beqaret është e mira ta lënë veten te lire dhe te bëjnë atë qe ndiejnë. Nuk duhet te kushtëzohen nga mendimet e tjerëve. Shëndeti do jete goxha me i mire se disa kohe me pare. Do jeni shume te kujdesshëm jo vetëm me ushqimin, por do merreni edhe me pak aktivitet fizik. Ne planin financiar do përballeni me probleme serioze. Po nuk kërkuat ndihme do mbeteni pa para. Ne pune nga ana tjetër mos hezitoni te pranoni ftesat për projekte te reja. Ju mund t’ia dilni mbanë.

Binjaket

Gjate këtij muaji do diskutoni gjere e gjate me partnerin tuaj dhe do merrni edhe vendime te rëndësishme. Gjeja me e mire qe do bëni është qe ne çdo moment do shmangni debatet dhe do qëndroni larg derisa gjendja te stabilizohet. Arsyeja do jete ajo qe do ju drejtoje ne çdo moment. Beqaret duhet te reflektojnë disa here para se te hedhin ndonjë hap. Mire do jete te shmangin persona te shenjës se peshqve. Shëndeti do ketë vështirësi nëse nuk keni marre qe prej kohesh masat e duhura. Po abuzuat me lodhjen dhe po nuk u morët me aktivitet fizik mund te keni probleme serioze. Financat duhet t’i mbani gjithë kohës nen kontroll nëse doni qe gjendja te mos ketë tronditje. Ne pune do jeni shume te ngarkuar dhe nuk do arrini atje ku keni planifikuar.

Gaforrja

Muaj jo dhe aq i mire ky për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do jeni shume kokëfortë dhe nuk do pranoni kritikat e partnerit. Reflektoni dhe pranojini gabimet pa qene shume vone. Beqaret duhet te dëgjojnë zemrën, por edhe arsyen. Vetëm ne këtë mënyrë do mund te gjejnë një person qe do iu përshtatet ne çdo aspekt. Gjendja shëndetësore do ketë ulje dhe ngritje dhe kjo për shkak te pakujdesisë suaj. Mos mendoni se jeni te paprekshëm nga infeksionet apo virozat e stinës. Financat duhen pasur ne qendër te vëmendjes. Nëse ato kane probleme e gjithë jeta juaj do jete e trazuar sepse nuk do dini nga t’ia mbani. Ne pune do ju jepen kompetenca dhe te drejta qe nuk i kishit. Fatmirësisht do hidhni hapa para ne karriere.

Luani

Ky muaj do jete përgjithësisht i qete përveç javës se fundit kur mund te ketë mosmarrëveshje me partnerin. Mundohuni gjithë kohës te ruani vetëkontrollin ne mënyrë qe te mos keni probleme serioze. Beqaret studente do jene ata me fat ne dashuri. Flirtet do fillojnë qe ne ditët e para dhe me pas dalëngadalë do shndërrohen ne diçka me tepër. Te tjerët do kenë me shume dashuri kalimtare ose aventura te çastit. Gjendja shëndetësore do vije dalëngadalë duke u përmirësuar fale masave qe do merrni qe ne javët e para. Edhe ata qe vuajnë nga ndonjë sëmundje kronike apo nga alergjitë do ndihen me te qete. Ne planin financiar nuk priten vështirësi te mëdha. Shpenzoni me kursin dhe gjendja do mbetet e mire. Ne pune duhet te bashkëpunoni me koleget dhe te shkëmbeni mendime.

Virgjeresha

Pas një muaji paksa te vështirë, tashme do ndiheni disi me te qete. Ndihma e te afërmve dhe miqve do jete mjaft e vyer. Ata qe janë ne çift duhet te bëjnë kujdes me xhelozinë e cila mund t’ua shkatërrojë gjithë mbarëvajtjen e lidhjes. Mos u tregoni posesive dhe mos ju besoni shume personave intrigante qe ju rrethojnë. Beqaret nuk duhet te dalin me cilindo qe do ju dale para sepse ndonjëherë njerëzit nuk janë ashtu si duken. Shëndeti do jete shume me i mire se me pare. Edhe ata qe kane pasur probleme do ndihen me te qete. Për financa me te mira duhet te mundoheni paksa. Vetëm me durim dhe pune mund t’ia dilni. Ne pune do jeni këmbëngulës dhe mjaft te vendosur për t’ia dale mbanë. Nga ana tjetër do respektoni gjithë kohës rregullat.

Peshorja

Gjate këtij muaji nuk do mërziteni aspak ju te dashuruarit, përkundrazi gjerat do ju ecin ashtu si do i programoni. Rutina nuk do mbizotërojë ne asnjë çast dhe disa ëndrra do ju bëhen me ne fund realitet. Beqaret do kenë takime te pafundme te cilat duhet t’i shfrytëzojnë sa me tepër qe te mundin. Gjithsesi këshillohet qe hapat te hidhen dalëngadalë. Nëse shëndeti le për te dëshiruar, mundohuni te shkoni menjëherë tek mjeku pa arritur gjendja te përkeqësohet me shume. Te ardhurat fatmirësisht do jene ne një gjendje shume me te qëndrueshme, prandaj mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me tepër. Ne pune do merrni përgjigje pozitive ne lidhje me disa kërkesa qe keni bere dhe kjo do ju gëzojë tej mase.

Akrepi

Ky do jete një muaj shume me ndryshe nga ai qe kaloi. Do i pranoni ne çdo moment këshillat e te tjerëve dhe do mendoni me tepër për te ardhmen. te dashuruarit do kenë disa dyshime te vogla për partnerin ne ditët e para, por duke komunikuar do i zgjidhin shume shpejt. Fundi i muajit do jete me i begati dhe me emocionuese. Beqaret do jene shume te ngarkuar me pune dhe nuk do kenë aspak kohe te mendojnë për një lidhje. Shëndeti do ketë periudha te zymta. Here pas here do jeni te stresuar dhe ankthi do krijoje probleme. Për financat do jete një periudhe me e begate se me pare. Do keni mundësi te kryeni edhe disa investime pa pasur merak se gjendja do përkeqësohet. Ne pune jo çdo gjë do ju realizohet, megjithatë nuk duhet te dorëzoheni lehte.

Shigjetari

Muaj mjaft aktiv pritet te vije. Do jeni ne humor ne pjesën me te madhe te kohës dhe te gatshëm te provoni sfida te reja ne çdo fushe. Nëse jeni ne një lidhje do kuptoheni për çdo gjë me partnerin dhe çdo hap do e hidhni se bashku. Besimi gjithashtu do jete reciprok. Beqaret do i përkushtohen tej mase një miku me te cilin shume shpejt do fillojnë edhe një lidhje. Shëndeti do jene ne gjendje te shkëlqyer. Nuk do keni asnjë shqetësim sado te vogël dhe kjo do ju ndihmoje ne çdo fushe. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i organizoni dhe sa do shpenzoni. Ne pune nuk duhet te hezitoni propozimin qe do ju bëjnë shefat për te udhëhequr një skuadër. Mundësi te tilla rralle here vijnë ne jete. Te gjithë do ju kenë zili ne fakt.

Bricjapi

Shume gjera kane për te ndryshuar gjate këtij muaji për ju. Nëse jeni ne një lidhjeje mundohuni qe çdo situate delikate ta sqaroni me qetësi dhe duke mos u nxituar. Nga ana tjetër mos mendoni gjithmonë se keni te drejte, por pranojini gabimet. Beqaret do flirtojnë me disa miq te vjetër, por vetëm ne jave e fundit dëshirat do ju bëhen realitet. Tregohuni te duruar. Shëndeti ne disa momente mund te pësojë edhe tronditje. Do keni ulje dhe ngritje tensioni dhe dhimbje barku. Mos neglizhoni asnjë shqetësim sepse mund te jete vone. Financat do jene shume te mira, prandaj për këtë fushe nuk do keni perse te shqetësoheni. Mund te bëni edhe investime te rëndësishme. Puna nga ana tjetër do kërkoje me tepër kohe dhe vëmendje. Mos lini asgjë pas dore qe te mos keni probleme.

Ujori

Gjate këtij muaji do keni një jete me te mire se një muaj me pare. Do keni me tepër besim tek aftësitë tuaja dhe nuk do preferoni te jeni te varur nga askush. Ata qe janë ne një lidhje do veprojnë gjithmonë ne mënyrë spontane dhe do i qëndrojnë mjaft besnike atij qe dashurojnë. Beqaret do kenë edhe takime te bukura edhe banale. Mundësitë për një lidhje do ekzistojnë, por duhet te mateni disa here para se te merrni vendime. Shëndeti do jete mjaft delikat prandaj duhen marre edhe masa sa me pare. Po i late gjerat pas dore situata do ndërlikohet. Financat nuk do jene ne gjendje me te mire te mundshme sidomos ne fillim te muajit. Do ju duhet shume mund dhe ndihme nga familjaret qe gjendja te përmirësohet. Ne pune do nënshkruani kontrata te rëndësishme dhe do keni goxha arritje.

Peshqit

Ndryshe nga një muaj me pare, ky do jete disi me i qete. Për çdo problem apo hall qe do keni do tregoheni te duruar dhe nuk do alarmoheni menjëherë. Nëse jeni ne një lidhje, tregohuni te kujdesshëm me xhelozinë e tepruar sepse ajo mund t’iu gërryejë nga brenda perverse mund te sjelle mosmarrëveshje. Beqaret do tërhiqen mjaft nga persona te pakëndshëm ne pamje, por shume interesante ne karakter. Shëndeti do jete me delikat për shkak te stresit dhe lodhjes ne pune. Financat fatmirësisht nuk do jene problematike edhe pse jo ne gjendjen qe ju do dëshironit. Ne pune duhet te tregoheni me strikte nëse doni qe te arrini ne kohe atje ku e keni planifikuar. Mos ju besoni aspak as atyre qe do ju thonë disa kolege sepse do ua prishin planet.

eXTReMe Tracker