Horoskopi kinez

Horoskopi kinez për muajin maj 2020

Zbuloni se cila shenjë është e juaj në horoskopin kinez. Shejën tuaj per horoskopin kinez mund ta gjeni ne bazë te vitit te lindjes suaj këtu me poshtë:

Miu: 1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008
Bualli: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009
Tigri: 1902,1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010
Lepuri: 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011
Dragoi: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012
Gjarperi: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013
Kali: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014
Dhia: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015
Majmuni: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016
Gjeli: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017
Qeni: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018
Derri: 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Miu

Ne jetën tuaj ne çift do kaloni edhe periudha te stuhishme këtë muaj, por ato do ju stimulojnë me shumë te merrni masa dhe ta përmirësoni marrëdhënien. Në javët e fundit do mirëkuptoheni me atë qe keni ne krah. Beqaret me mire le ta marrin jetën si t’iu vijë sepse ashtu kanë për të përfituar më tepër. Për shëndet edhe më të mirë duhet të zgjidhni dietën e përshtatshme, të pasur me fruta dhe perime. Ne planin financiar duhet të merrni më seriozisht me menaxhimin sepse përndryshe do keni vështirësi. Në punë do keni akoma më shumë fat dhe gjërat do ju ecin si duhet.

Bualli

Ju të dashuruarit do keni një komunikim shumë me te mirë me partnerin gjatë këtij muaji dje kjo do shmange keqkuptimet. Mund t’i thoni njëri-tjetrit edhe disa sekrete te vogla. Ju beqaret nuk duhet te hidheni ne krahët e te parit qe do iu joshe, por duhet te prisni atë qe do i plotësojë te gjitha kushtet. Shëndeti nuk do jete perfekt. Here pas here mund te keni shqetësime nga kockat, muskujt dhe nga shpina. Financat duhen menaxhuar me takt dhe diplomaci. Gjendja nuk do jete as e keqe, por as shume perfekte. Ne pune do iu jepen disa detyra te reja te cilat do ju kërkojnë më shumë angazhim dhe përpjekje.

Tigri

Çiftet do kalojnë një muaj pasionant dhe te mbushur me çaste te bukura. Mes partnereve nuk do mund te ketë zënka për gjera elementare. Për beqaret do filloje një jetë tërësisht e re. Kontakte te reja, angazhime, ndryshime. Përgatituni sepse asgjë nuk do jete si me pare. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Mund te keni helmime nga disa ushqime ose reaksione nga insektet. Beni kujdes. Për financat dëgjojini këshillat qe do iu japin miqtë sepse nuk do gaboni. Ne pune do ju bëhen propozime mjaft interesante. Mos kini frike te guxoni sepse do humbisni mundësitë me te mira ne jete.

Lepuri

Ketë muaj do ndiheni edhe me te afërt me partnerin tuaj dhe marrëdhënien mes jush do e kenë zili qe te gjithë. Aq dashuri sa do merrni edhe do jepni. Beqaret duhet te jene sa me sociale dhe te dalin neper takime sepse vetëm ashtu do mund te njohin personin me te përshtatshëm. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por as shume problematik. Mundohuni te merreni me sa me shume aktivitet fizik dhe te konsumoni fruta e perime te stinës. Shpenzimet kufizojini edhe sikur gjendja financiare te jete perfekte. Në punë do jeni të domosdoshëm edhe për disa kolege. Se bashku me ta mund te arrini gjithçka qe dëshironi.

Dragoi

Këtë muaj ka rrezik te keni goxha konflikte ne çift. Nuk do bini dakord për asgjë dhe secili do kërkojë te dale e tija. Zemra juaj do ndihen e papërmbushur. Ju beqaret bëni atë qe do ndieni. Po frekuentuat palestrat apo pishinat mund te keni edhe njohje interesante. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe. Nuk do keni me dhimbje barku, shpine apo muskujsh. Kujdes vetëm mos e teproni me dietat. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme. Mund te gjendeni edhe ne situata delikate ne disa raste kështu qe bëni kujdes. Për punën do jete periudhe e favorshme. Tashme mund te nënshkruani edhe kontrata dhe te bëni zgjedhje te rëndësishme.

Gjarpri

Nëse keni një lidhje këtë muaj duhet te ruani vetëkontrollin sa me shume qe te mundeni pasi vetëm kështu do shmangni problemet. Beqaret duhet te përgatiten për momente te paharrueshme, te cilat do ua ndryshojnë jetën njëherë e mire. Shëndeti nuk do jetë shumë i keq, prandaj mos i dramatizoni gjërat. Mos merrni medikamente edhe për dhimbjet me te vogla. Financat do i menaxhoni me më shume maturi dhe gjendja nuk do jete problematike. Ne pune nuk do i arrini dot te gjitha objektivat, por pjesën më te madhe po. Ndihma e kolegeve do jete e pazëvendësueshme.

Kali

Nëse nuk doni qe problemet ne çift te vazhdojnë ende mundohuni te ndryshoni mendimet dhe mënyrën e të sjellit. Askush tjetër përveç jush nuk mund ta ndryshojë situatën. Beqaret do e dallojnë qe larg personin qe bën për ta, por nuk do guxojnë t’i shprehin ndjenjat e tyre. Shëndeti ne tërësi do jetë i mirë përveç disa shqetësimeve qe do keni nga këmbët. Gjendja e financave do lere për te dëshiruar gjate këtij muaji sidomos nëse luani me lojëra fati. Vështirësitë në punë do shtohen edhe më shumë gjatë këtij muaji dje kjo gjë do ju mërzite pafundësisisht. Nuk do i përfundoni dot projektet e nisura prej kohesh.

Dhia

Ndërmjet jush dhe partnerit do ketë një tërheqje seksuale të jashtëzakonshme këtë muaj dhe nuk do qëndroni dot asnjë minutë larg njëri0tjetrit. Kjo do ju beje mire dhe do jua afroje akoma me shume me njeri-tjetrin. Beqaret nuk do jene pa fat, por mire është qe te mendohen gjate para se te vendosin te bëjnë zgjedhje. Shëndeti nuk do jetë i keq, por ndonjëherë stresi do ju turbulloje. Relaksohuni, merruni me sport, shtoni erëzat ne ushqim dhe mos harroni vajin e ullirit. Financat do mbeten te kënaqshme edhe pas shpenzimeve qe do kryeni për taksa apo fatura te ndryshme. Ne pune do jeni me shume fat dhe te gjitha objektivat do ju realizohen një e nga një.

Majmuni

Muaj i dyshimte do jete ky për çështjet e zemrës. Nëse keni një lidhje mundohuni te kaloni sa me shume kohe vetëm për vetëm me partnerin dhe te shtoni dialogun. Nëse jeni ende beqare, lëreni veten me te lire dhe pranoni ftesat qe do ju bëhen. Mbrojtja imunitare nuk ka për te qene shume e mire kështu qe bëni kujdes me ushqimet dhe me te nxehtin. Financat nuk do jene dhe shume te kënaqshme megjithatë me një menaxhim me te mire mund te arrini ta mbani gjendjen nen kontroll. Ne pune do lodheni shume dhe do ju duket se nuk do i arrini dot te gjitha objektivat qe i kishit vene vetes.

Gjeli

Yjet do ju mbështesin gjatë këtij muaji dhe ne përgjithësi do hidhni hapat e duhura. Ju të dashuruarve do ju bëhen realitet ëndrrat me te bukura dhe zemra do ndihet plot. Beqaret mund të realizojnë takime te bukura nga mesi i muajit dhe sytë do ju shkëlqejnë nga emocionet. Shëndeti do jetë goxha me i mire. Do jeni më dinamikë dhe nuk do ndiheni shqetësime të mëdha nga asnjë organ i trupit. Buxheti do ketë përmirësime me te mëdha nga fare prisnit kështu qe shfrytëzoni rastin për te hequr disa para mënjanë, Ne pune merrini gjerat shtruar, por me ritmin e duhur. Yjet parashikojnë arritje edhe ne këtë sektor.

Qeni

Mirëkuptimi ne çift do jetë shumë me i mirë gjate këtij muaji dhe kjo do ju qetësojë pafundësisht. Se bashku me partnerin mund te flisni për gjithçka pa vene kufizime. Beqaret ka mundësi te fillojnë te ndiejnë për një bashkëpunëtor te ngushte ne pune qe as nuk e kishin menduar ndonjëherë se mund ta shihnin me atë sy. Shëndeti mund te ketë probleme te vogla për shkak se nuk do arrini ta kontrolloni dot oreksin. Dietat nuk vlejnë për ju. Financat nuk do jene aspak te këqija, por gjithsesi mos ndërmerrni rreziqe duke shpenzuar pafundësisht edhe për gjera qejfi. Ne pune do ndërmerrni iniciativa dhe do arrini rezultatet te mira.

Derri

Nëse doni qe marrëdhënia juaj ne çift te jete e qete dhe paqja te mbizotërojë, mundohuni te jeni me te lakueshëm dhe te pranoni te bëni edhe ato qe do ju sugjeroje partneri. Beqaret do jene me sociale dhe me te hapur ndaj njohjeve te reja kështu qe do gjejnë dike qe do ju përshtatet ne çdo pike. Shëndeti do ketë ende vështirësi sidomos javët e para. Mund të vuani nga migrena dhe pagjumësia. Praktikoni ndonjë terapi ose merrni medikamentet e duhura sa më pare. Për fat të mirë në planin financiar keni për të qene me fat. Ne punë do kaloni një sfidë të vështirë këtë muaj dhe kjo do ju bëjë akoma më optimistë për të ardhmen.

Loading...

Përshtatja e shënjave

Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.

Numri i dashurisë

Zgjedhni ditën dhe muajin e datëlindjes tuaj që të shihni numrin tuaj të numerologjisë, numër i veçantë (nga 1 deri 9), pëfaqësues i karakterit.

Gjëje shënjen tënde në horoskop

Nëse nuk jeni të sigurt se cila shenjë jeni në horoskopin yjor dhe horoskopin kinez atëherë mund ta shikoni këtu. Shkruani datëlindjen dhe zbuloni shenjën tuaj.

Interpretimi i ëndrrave

Këtu ju mund ti gjeni interpretimet e ëndrrave sipas shkronjave të alfabetit. Zgjedhni shkronjen shpjegimin e ëndrres suaj.