12 shenja të dëshmuara shkencërisht që jeni të dashuruar

Do person shkon pak nga mendja kur ata dashurohen. Konsiderohet një fakt. Sidoqoftë, ata ende reagojnë ndryshe.

Disa njerëz janë më shumë të dashur, ndërsa të tjerët janë më të përmbajtur dhe disa njerëz besojnë se kjo varet nga shenja e tyre e zodiakut.

Në rast se ju keni një prej tyre:

Dashi

Dashi në dashuri do ju bëjë të ndiheni si ylli i një filmi badass. Duke folur me biçikleta, lëkure dhe në rrugën e filmit, duke jetuar lirshëm dhe duke dashur shumë egërsisht. Gjithmonë në lëvizje, ata do të bëjnë gjëra të çmendura për ju dhe ata do të jenë me zë të lartë për të. Dhe që përfshin seksi. “Vetëm diçka shumë e nxehtë për faktin se ai donte me pasion dhe atë që bën një Aries i zjarrtë”. Nëse ajo hyn në ju, ajo shkon në ju 100%. Sidoqoftë, pas disa kohësh, mund të vini re se ato ndonjëherë janë tepër të kërkuara. Të mëdhenjtë që ata duan të jenë udhëheqës por marrëdhëniet janë rreth dy, jo një.

Demi

Nuk ka asgjë që Demi pëlqen më shumë sesa ta bëjë partnerin e tyre të kënaqur. Kjo është fjala e kënaqur. Ata veprojnë si ky është misioni i tyre i jetës. Ata pëlqejnë të mbushin ty me ushqimet dhe pijet më të mahnitshme të zbukuruara dhe sigurohu që të kthehesh më shumë pasi të kalosh kohë në shtratin e tyre luksoz (të panevojshëm). Ata pëlqejnë të jenë të rehatshëm, kështu që është ajo që mund të prisni – një kohë shumë e dashur dhe e këndshme. Unë duhet t’ju paralajmëroj – pasi të fillojnë të të duan, nuk ka kthim prapa. Ata do t’ju duan përgjithmonë dhe nuk do t’ju lejojnë të shkoni. Po, ndonjëherë kjo mund të jetë alarmante.

Binjaket

Kjo është e vështirë për tu goditur. Pse? Sepse nuk ka asnjë mënyrë të dukshme që mund ta dini. Ata janë shumë të zgjuar, shumë të shpejtë, të mirë në ndryshimin e rrjedhës së një bisede, të mirë në fshehjen e ndjenjave të tyre dhe ata gjithmonë ju lënë të mendoni. Por me mend se çfarë? Shtë një gjë që mund të jetë një tregues i besueshëm – ata do të përpiqen të komunikojnë me ju. Nëse po ju shkruajnë teksti dhe duan të kalojnë kohë me ju, ata janë në ju. Nuk ka asnjë mënyrë që Binjakët të insistojnë të flasin me dikë që ata e gjykojnë të mërzitshëm. Mendja e tyre është shumë e shpejtë për këtë. Nëse stimuloni mjaftueshëm mendjen e tyre, ata janë tuajat. Nëse u tregoni atyre diçka për të cilën nuk e dinin, ata do të qëndrojnë.

Gaforrja

Gaforrja është ai që pranon se janë së pari në dashuri, edhe nëse janë të ndrojtur. Nuk ka asnjë hamendje të dytë me gaforren. Ata janë një nga shenjat më të dashur dhe të ëmbël të zodiakut, i cili di të kujdeset për partnerin e tyre. Ata tregojnë dashuri duke bërë ato që konsiderohen gjëra tradicionale romantike; gjëra të tilla si gatimi ju darkë (një darkë shtëpiake, jo një e zbukuruar), duke kujtuar për të blerë ju lule dhe data të rëndësishme. Ata do të siguroheni që ta dini se ju duan; kjo është një gjë shumë e rëndësishme për ta. Nëse e thyeni zemrën e Kancerit, llogarisuni muajve të marrjes së imët dhe të trishtuar të përzier me mesazhet “A do të ktheheni tek unë”. Thjesht duke thënë

Luani

Luanet e duan madhështinë, e cila pritet. Nëse jeni partneri i luanit, përgatituni më mirë të jeni në qendër të vëmendjes. Ata do t’ju adhurojnë. Do të ketë dashuri bujarisht të hedhur mbi ju. Ata bëjnë gjithçka në një stil të madh dhe është njësoj me dashurinë, përfshirë dashurinë fizike; nuk ka dyshim për këtë. Ata mund të bëjnë diçka krijuese për ju, si të pikturoni portretin tuaj ose t’ju këndojë një këngë. Sigurohuni që t’u tregoni atyre se vlerësoni bujarinë e tyre.

Virgjeresha

Virgjëresha mund të mos jetë shenja më shprehëse por ato me siguri janë shenja më e devotshme. Ata pëlqejnë të tregojnë pak shenja dashurie bazuar në preferencat tuaja. Motoja e Virgjëreshës është se gjërat e vogla kanë rëndësi. Themshtë e lehtë për ta të vini re gjëra të tjera jo sepse ata kanë një sy për detaje dhe kujdesen për të tjerët thellësisht në një mënyrë shumë të pastër. Dhe kjo ju bën të ndjeheni si personi më i lumtur në botë sepse ndjeheni kaq të vlerësuar dhe të vlefshëm. Në anën tjetër të monedhës, ato mund të bëhen disi të mbërthyera. Aftësia e tyre për të kuptuar të tjerët thellë ndonjëherë i bën ata të harrojnë se janë personi i tyre.

Peshorja

Këtu vjen mbretëresha e dashurisë: peshorja. Peshorja në dashuri është një romantik pa shpresë. Ata pëlqejnë të ndjehen të veçantë. Sa më shumë t’i komplimentoni ata, aq më shumë fitoni devotshmërinë e tyre. Ata do të dëgjojnë gjithçka që ju thoni. Në thelb, një herë në dashuri, një Peshore bëhet mishërimi i thënies “dashuria është e verbër”. Dhe nuk është për t’u habitur pasi të dini se Venusi është planeti i tyre në pushtet. Elsefarë tjetër mund të presësh? Harmonia është ajo që ata duan dhe nganjëherë ajo vjen me një çmim të shkëlqyeshëm, kështu që ki kujdes nga kjo.

Akrepi

Nëse jeni në një marrëdhënie intensive dhe pasionante, lloji origjinal i mëkatit, gjeni veten një Akrep. Ju nuk do të pendoheni… nëse nuk i tradhtoni. Akrepi është lloji i fundit i udhëtimit ose i ngordhur. Ata do të bëjnë asgjë, dhe unë do të thotë asgjë, për ju por e njëjta gjë vlen edhe kur ata ndjehen të tradhtuar. Nëse nuk po planifikoni të tradhtoni Akrepin tuaj, atëherë jeni në një lidhje të shkëlqyeshme, të thellë dhe domethënëse. Do të keni dikë që gjithmonë do të sigurojë se nevojat tuaja janë përmbushur dhe se ndjeheni të dashur. Vetëm mos luaj rrotull.

Shigjetari

Shigjetari në dashuri është argëtim i pastër. Nëse doni gjërat që do të pëlqejnë shumë, ato nuk janë ato, por nëse doni të provoni kohën më të mirë të jetës tuaj, atëherë po, ato janë ato. Gjithçka që ata bëjnë do të jetë aq e mbushur me jetë dhe e mbushur me entuziazëm. Ata ndoshta do t’ju çojnë në një vend që nuk keni qenë kurrë. Për shigjetarin, dashuria është një aventurë, si çdo gjë tjetër në jetën e tyre. Ndërsa ata nuk shprehin dashuri gojarisht, ata duan të kënaqin me dashurinë fizike. Nëse preferoni të shikoni Netflix dhe të ftohtë sesa të bëni një not gjatë natës në ndonjë plazh të egër, ju këshilloj të kaloni.

Bricjapi

Nëse bricjapi ju pëlqen, do ta dini. Ata e vlerësojnë kohën e tyre dhe nuk u pëlqen të luajnë rreth e rrotull. Ata nuk janë tipi për të thënë “Unë të dua” shumë shpesh, por ata mund të të blejnë diçka që dëshironit për një kohë të gjatë, sepse ata janë të mirë në leximin e asaj që njerëzit dëshirojnë. Planifikimi për të ardhmen me partnerin e tyre është hobi i tyre i preferuar sepse ata duan të jenë strategjikë, të përgatitur dhe të shijojnë të gjitha gjërat që jeta mund t’ju japë, me një theks të madh në gjërat materiale. Bricjapët në dashuri janë besnikë dhe dashuria e tyre është praktike dhe e qëndrueshme. Nëse doni një jetë të rehatshme, shfrytëzoni një mundësi me Bricjapin.

Ujori

Ujorët janë krenarë të çuditshëm të zodiakut dhe kjo vlen edhe për dashurinë e tyre. Nëse ju pëlqejnë juve, sigurohen që ta dini, në mënyrat më të pazakonta, të tilla si të thuani brenda shaka, bërja e dhuratave vetëm ju të dy i kuptoni etj. Në një farë mënyre, ju pëlqen ndjenja e ekskluzivitetit dhe kjo është se si ata do t’ju trajtojnë. Nëse ato duken të interesuara, mos u kujdesni për të. Kështu janë. Të dukesh i interesuar është vetëm stili i tyre.

Peshqit

Peshqit është ëndërrimtari më i madh në zodiak. Farë na tregon kjo për dashurinë e tyre? Ata bien shumë. Askush nuk mund ta idealizojë një person aq sa mundet Peshqit. Nëse Peshqit do të ishin një libër, ata do të ishin me siguri një libër përrallë. Ndjenja e thellë është një karakteristikë që i bën ata një dashnor të shkëlqyeshëm. Do të keni një kohë të shkëlqyeshme në vëmendjen dhe dashurinë e tyre që është një lloj. Ekziston një shans i lartë që ata do t’ju thërrasin shoku i tyre i shpirtit menjëherë pasi t’ju takojnë, prandaj përpiquni të mos tërhiqeni. Kështu janë.

Tjera shkrime

Loading...

Përshtatja e shënjave

Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.

Numri i dashurisë

Zgjedhni ditën dhe muajin e datëlindjes tuaj që të shihni numrin tuaj të numerologjisë, numër i veçantë (nga 1 deri 9), pëfaqësues i karakterit.

Gjëje shënjen tënde në horoskop

Nëse nuk jeni të sigurt se cila shenjë jeni në horoskopin yjor dhe horoskopin kinez atëherë mund ta shikoni këtu. Shkruani datëlindjen dhe zbuloni shenjën tuaj.

Interpretimi i ëndrrave

Këtu ju mund ti gjeni interpretimet e ëndrrave sipas shkronjave të alfabetit. Zgjedhni shkronjen shpjegimin e ëndrres suaj.