Horoskopi javor

Horoskopi javor nga 1. mars deri 7. mars 2021

Dashi21. mars – 20. prill

Puna.Paraqitni të gjitha projektet që nuk mund t’i bëni sot dhe përpiquni të përqendroheni vetëm në ato që do të jeni në gjendje të bëni . Do të jetë një mënyrë e mirë për të mos e harruar qëllimin dhe për të vazhduar prodhimin, pavarësisht nga gjithçka.

Dashuria-Çiftet do të duhet të pranojnë se kanë edhe disa vështirësi, veçanërisht në komunikim. Ekziston diçka e jashtme, e cila parandalon sinqeritetin e plotë. Veprimi do të duhet të ndërmerret para se të bëhet një problem serioz. Beqarët do kenë më shumë lehtësi, por sigurisht jo shpirtin e duhur për të filluar një lidhje. Do të jeni në gjendje të rivlerësoni disa njerëz në javët në vijim.

Financat.Gjatë javës mund të ketë një vonesë ose pengesë tjetër në marrjen e parave nga një vend tjetër.

Demi21. prill – 21. maj

Puna-Ju mund të mos keni më të mirën që dëshironi, por as nuk mund të ngarkoheni shumë me dështimin. Thjesht duhet të uleni, të përpiqeni të vlerësoni atë që keni në dispozicion.

Dashuria-Çiftet padyshim që do të jenë shumë pak të akorduar, por kjo nuk do të thotë që ata nuk do të jenë në gjendje të gjejnë një mes të pranueshëm gjithsesi. Do të duhet të ketë më shumë përpjekje nga ana juaj. Beqarët nuk do të marrin menjëherë atë që duan, gjithashtu sepse askush nuk do të jetë në gjendje të garantojë dashuri të qëndrueshme, pas dy takimeve të para, kështu që do të jetë e nevojshme të lidheni pak më shumë me realitetin.

Financat-Planet dhe pritshmëritë që keni për punët tuaja profesionale këtë javë ndoshta nuk do të kenë realizimin e pritur. Vështirësitë, kur ato paraqiten, do të lidhen me shfaqjen e rrethanave dhe pengesave të papritura në lidhje me njerëzit e tjerë në mjedisin tuaj profesional.Si rrjedhojë do të keni probleme me financat.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Puna-Nuk ka asnjë propozim të madh në horizont për ju, megjithatë ju nuk mund ta konsideroni as veten shumë fatkeq, pasi tashmë keni marrë mjaft prej tyre në këtë periudhë të fundit . Tani është koha për të shfrytëzuar idetë tuaja.

Dashuria-Ju keni lënë shumë situata të kalojnë duke mos u dhënë atyre peshën e duhur, këtë javë kështu që do të duhet të rikuperoheni dhe të përpiqeni të përballeni edhe me frikën që do t’ju shqetësonte më shumë nëse ato bëhen realitet.

Financat-Do të keni takime të rëndësishme biznesi ose familjare. Ju do të angazhoheni në raste që sjellin rezultate të rëndësishme ose ndryshime në jetën tuaj. Ata prej jush që janë të përfshirë në çështje gjyqësore do të jenë në gjendje të presin rezultate pozitive.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Puna. Përveç aktiviteteve tuaja rutinë, ju mund të keni detyra shtesë për të mbuluar. Mos u dekurajoni dhe mos u përmbani, ju jeni mjaft të trajnuar dhe të aftë të rezistoni.

Dashuria. Kjo javë mund të jetë një mundësi e artë për ju që të çimentoni një lidhje ose të filloni një lidhje. Këto janë ditët e duhura për të lënë dashurinë të lulëzojë dhe për t’u përpjekur të shkëlqeni të ardhmen tuaj.

Financat. Gjatë këtyre shtatë ditëve, disa prej jush do të gëzohen ose do të përfitojnë nga paratë që do të merrni nga burime të ndryshme.

Luani23. korrik – 22. gusht

Puna-Mos u tregoni shumë nxitës nëse një person nuk dëshiron t’i marrë seriozisht propozimet tuaja. Mundohuni të kapërceni pengesën dhe të tregoni veten në një mënyrë tjetër. Do t’ju duhet kohë dhe pak më shumë durim.

Dashuria-Mundohuni të mos jeni shumë të ashpër ndaj njerëzve që doni dhe që mund të kenë bërë disa gabime të vogla në gjykim. Nëse jeni gjithashtu pjesë e një çifti, duhet të bëni të njëjtin angazhim si partneri juaj dhe të pranoni gabimet tuaja.

Financat-Këtë javë, ju mund të habiteni nga paratë ose një ofertë nga dikush jashtë shtëpisë tuaj.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Puna- Mundohuni të merrni momente të gjitha për veten tuaj, por jo të relaksoheni. Në fakt, do të duhet të mbledhësh ide dhe të jesh gati për hapin tjetër. Mbajtja e përqendrimit tuaj të lartë do t’ju ndihmojë të jeni të përgjegjshëm.

Dashuria-Ju po jetoni këto ditë në një mënyrë të vrullshme, kështu që kjo javë do t’ju shërbejë për të vlerësuar pak situatën. Ju ende mund të relaksoheni dhe të rregulloni disa detaje të vogla, veçanërisht në situatën tuaj sentimentale.

Financat-Kjo javë do të jetë financiarisht e favorshme, pasi do të ketë mundësi të ndryshme për të ardhura shtesë. Do të jeni në gjendje të rikuperoheni nga humbjet emocionale, materiale ose financiare.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Puna-Nëse keni ide, përpiquni t’i paraqitni ato dhe t’i vini në praktikë. Kjo është java e duhur për t’u zënë , sepse në këtë mënyrë ju gjithashtu mund të shpërqendroni veten nga situatat e tjera që ju rëndojnë dhe ju bëjnë të mendoni shumë.

Dashuria-Keni menduar gjatë për mundësinë për të ndryshuar diçka në jetën tuaj të dashurisë që mbase nuk ju kënaq më. Kjo mund të jetë java kur merrni vendimin përfundimtar dhe më në fund mund të filloni një rrugë të re.

Financat-Këtë javë do të ndani para për të blerë sende personale ose rroba për të rinovuar veshjet tuaja për sezonin e pranverës. Do të angazhoheni në dokumente të ndryshme financiare dhe dokumente, të cilat mund të kërkojnë kontakte me specialistë, një avokat, një llogaritar ose një institucion.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Puna-Çdo luftë që keni këtë javë do t’ju ndihmojë të kuptoni se sa larg mund të shkoni me kundërshtarët tuaj, ose me njerëzit që duhet të bashkëpunojnë me ju. Vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të jeni me të vërtetë konstruktiv.

Dashuria-Jeni mësuar mjaft me argumentet dhe gjithashtu me keqkuptimet që shpesh mund të ekzistojnë midis njerëzve që doni. Sidoqoftë këtë javë duhet t’i shmangni me të vërtetë, sepse nuk do të jeni në gjendje t’i trajtoni siç duhet.

FinancatGjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm kur negocioni ose nënshkruani dokumente financiare, përfshirë edhe nëse angazhimet tuaja të punës kanë të bëjnë me këtë.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Puna-Nëse nuk keni besim të mjaftueshëm tek një koleg për të kërkuar ndihmë, atëherë përpiquni të studioni dhe informoheni më shumë . Sidoqoftë, keni pak kohë në dispozicion, prandaj merrni parasysh të gjitha opsionet tani.

Dashuria-Ju mund të mos ndjeni nevojën për të komunikuar ndjenjat tuaja me njerëz të tjerë, megjithatë këtë javë do të jetë më mirë të shpreheni plotësisht ndaj njerëzve që thoni se i doni, sepse ata do të kujdesen shumë!

Financat-Gjatë kësaj jave, shumë do të diskutojnë, planifikojnë ose organizojnë një udhëtim që do ta realizojnë më vonë. Ky udhëtim ndoshta do të ketë nevojë për përgatitje më të mirë, siguri financiare, dokumente dhe më shumë.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Puna-Aktivitetet tuaja mund të duken shumë kërkuese, të ndryshme nga ato që keni bërë deri para disa muajsh. Mund të jetë përshtypja apo realiteti juaj, megjithatë është mirë të hetoni sa më shpejt të jetë e mundur.

Dashuria.Nëse qëndroni në mendimet tuaja, mund të krijoni një mur midis jush dhe njerëzve që thoni se i doni. Në fakt, kokëfortësia kurrë nuk shkon së bashku me ndjenjat e dashurisë që nuk mund të jenë të njëanshme.

Financat-Gjatë javës do të ketë një shqetësim të shkurtër në lidhje me një dokument financiar, me pagesë të vonuar ose të humbur.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Puna-Ju jeni më tepër të përqendruar në qëllimin tuaj, të zhytur plotësisht në fantazi që përzihen me realitetin. Këta të fundit do të duhet t’i jepni një peshë më të madhe , për të kuptuar se do të duhet të bëhet.

DashuriaMundohuni t’ua bëni të qarta qëllimet tuaja disa njerëzve këtë javë, veçanërisht atyre që mund të kenë keqkuptuar disa nga qëndrimet tuaja të mira.

Financat-Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, kjo javë do të jetë e rëndësishme për ju, pasi do të duhet të zhvilloni plane financiare personale ose familjare ose projekte biznesi në një drejtim të favorshëm për ju. Ju do të keni biseda të ndryshme, kryesisht me njerëz nga familja juaj, në lidhje me sigurimin e të ardhurave tuaja aktuale dhe të ardhshme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Puna-Ju do të jeni në gjendje të përfundoni gjithçka, me pak shpikje . Ju do të duhet të lundroni midis shumë çështjeve delikate, por do të ketë disa pika fikse që nuk do t’i prekni, nga frika e ndryshimit të ekuilibrit.

DashuriaKëtë javë do të jetë më mirë të mos lidheni shumë me të kaluarën, pasi mund të shkaktojë kërdi në marrëdhënie të reja ose ndjenja të reja që po përjetohen. Më mirë të lini kohën që ka qenë atje ku është, pa u përpjekur ta riktheni.

Financat-Gjatë javës do të keni mundësinë të rregulloni pagesa ose dokumente financiare që janë të rëndësishme për familjen tuaj.Është e mundur që disa nga familja juaj të gëzojnë të ardhura shtesë ose një punë më të paguar.

Horoskopi mundesohet nga: Revista Kosovarja

Loading...

Përshtatja e shënjave

Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.

Numri i dashurisë

Zgjedhni ditën dhe muajin e datëlindjes tuaj që të shihni numrin tuaj të numerologjisë, numër i veçantë (nga 1 deri 9), pëfaqësues i karakterit.

Gjëje shënjen tënde në horoskop

Nëse nuk jeni të sigurt se cila shenjë jeni në horoskopin yjor dhe horoskopin kinez atëherë mund ta shikoni këtu. Shkruani datëlindjen dhe zbuloni shenjën tuaj.

Interpretimi i ëndrrave

Këtu ju mund ti gjeni interpretimet e ëndrrave sipas shkronjave të alfabetit. Zgjedhni shkronjen shpjegimin e ëndrres suaj.