Si do të reagoni kur dikush thotë “Unë të dua”, nga astrologjia

Të gjithë reagojmë shumë ndryshe kur na thanë ato tri fjalë dhe tetë shkronja. Bazuar në shenjën tuaj të zodiakut, bastojmë se e dimë saktësisht se si e merrni dikë duke rrëfyer për ju ndjenjat e vërteta. Shkoni më poshtë për të parë nëse kemi supozuar saktë!

Dashi

Duke qenë shenja e parë në zodiak, ju prireni të përpiqeni të jeni më i miri në gjithçka që bëni. Nëse nuk jeni nr 1, ju e konsideroni veten një dështim. Por ju rrallë ndonjëherë dështoni. E drejta, Dashi? Megjithëse nuk jeni shenja më romantike, ju keni momentet tuaja. Ju jeni goxha pasionant, në fund të fundit. Kur dikush njofton dashurinë e tij për ju, ju jeni të shpejtë të insistoni që ta doni më shumë. Kjo mund të mos jetë e vërteta, por ju do ta bëni atë ta besojë. Edhe në marrëdhënie, gjithmonë duhet të dilni në majë.

Demi

Ndërsa jeni plotësisht i besueshëm dhe praktik, jeni i njohur për përkushtimin në një jetë luksoze. Paratë nuk e blejnë lumturinë, por ti i përdor për të bërë ashtu. Ju punoni shumë, por shpenzoni edhe më shumë. Ju nuk mund ta ndihmoni atë që jeni tërhequr për gjërat më të imta në jetë. E njëjta gjë vlen edhe me dashurinë. Edhe nëse dikush thotë se ju do, ju e dini se veprimet flasin më lart se fjalët. Kështu që kur S.O juaj. ju tregon se si ndihet, ju i kujtoni atij që ai duhet ta provojë atë me mënyrën se si ai ju trajton.

Binjaket

Binjakët e varfër. Ju me të vërtetë do të thotë mirë, por për shkak se ju qeveriset nga binjaku, ju jeni po aq të pavendosur sa merr. Ndërsa ka tendencë të ju mbajë mjaft interesante dhe argëtuese, nuk është e dobishme në aspektin e vogël kur bëhet fjalë për jetën tuaj të dashurisë. Në fillim, ju mund të jeni të ngazëllyer kur dëgjoni dikë që thotë se ai ju do. Por atëherë paniku juaj shpejt fillon të vendoset dhe ju keni mbetur duke pyetur veten nëse ai me të vërtetë do ta thotë atë. Sshtë pa kuptim, sigurisht që ai ishte pozitiv kur e tha atë. Sa i sigurt ishte ai pse? Dhe kështu cikli vazhdon. Përfundimisht gjithçka del jashtë dhe ju i pranoni ndjenjat ashtu siç është. Duhet vetëm pak kohë. Gjashtë muaj, me se shumti.

Gaforrja

Duke qenë qenia e ndjeshme dhe emocionale që jeni, nuk e ndani zemrën tuaj me askënd. Ju sundoni nga gaforret, në fund të fundit. Për të arritur në pjesët e mira, duhet të hapni plasaritje (* ba dum tss *). Kështu që, kur dikush ia hedh fjalën L rrugën tënde, ti shpejt e merr në pyetje derisa lopët të vijnë në shtëpi. Ju duhet të siguroheni absolutisht se ai nënkuptonte ato që ai tha, kështu që ju vuaj si një qen i nxehtë në 4 korrik. Pas disa muaj marrjes në pyetje brutale, ju e dini që ai po thotë të vërtetën kur nuk godet nën presionin tuaj.

Luani

Ylli i zodiakut, personaliteti juaj i gëzuar dhe me humor tërheq vëmendjen e shumë personave. Tashmë jeni njohur me të adhuruar nga masa, kështu që dikush duke ju thënë se ju pëlqen me të vërtetë nuk është asgjë e re për ju. Tbh, kjo ndodh çdo ditë. Për të mos thënë që nuk e vlerëson admirimin, por je shumë më i mësuar që të tjerët të mos lodhen më shumë se sa shenjat e tjera. Ti e di që ai nënkupton atë që thotë, sepse si nuk mund të bënte? Për sa i përket shqetësimit tuaj, ju jeni perfeksion në formën njerëzore. Asnjëherë mos lejoni që urrejtësit të rrëmbejnë besimin tuaj.

Virgjeresha

Virgjëresha e kujdesshme dhe analitike, ju praktikisht e jetoni jetën tuaj në një flluskë. Ju jeni të kujdesshëm për gjithçka që bëni, duke u siguruar gjithmonë që të mendoni para se të veproni. Natyrisht, ju jeni e njëjta mënyrë kur jeni dashuruar. Ju kurrë nuk lejoni që zemra juaj të jetë udhëzuesi juaj, por përkundrazi referojuni kokës suaj. Pra, kur dëgjoni që dikush ju do, kjo ju çudit pak. Ju priren të ofroni një përgjigje shumë të shkurtër, diçka si, “faleminderit”. Edhe nëse e doni atë thellë, gjithashtu, duke shprehur se nuk është aspak e lehtë për ju. Të gjithë kemi gjëra për të cilat duhet të punojmë.

Peshorja

Si një Peshore, ju njiheni që jeni jashtëzakonisht social. Ju jeni gjithmonë jashtë qytetit duke kaluar kohë me njerëzit që i doni më shumë, sepse nuk ka asgjë më të rëndësishme për ju sesa partneriteti. Thënë kjo, ju nuk jeni më të mirët në shprehjen e ndjenjave tuaja. Duke vepruar kështu ka tendencë të ju trembë, kjo është arsyeja pse ju ndjeheni pak të mpirë kur dikush thotë se ai ju do. Kur kjo të ndodhë, ju kaloni në një gjendje të qeshur nervore për mjaft kohë. Përfundimisht, gjithçka funksionon vetë.

Akrepi

Ju jeni një mister nëse ndonjëherë ka qenë një, Akrepi. Askush nuk e di plotësisht se çfarë po ndodh me ju. Ju i mbani të fshehura ndjenjat tuaja të vërteta nën sipërfaqe, sepse keni frikë se përfitoni nga personi i gabuar. Ndërsa ju lejoni njerëzit afër jush, ju jeni shumë selektiv me ata me të cilët ndani sekretet tuaja më të errëta. Ju mund të jeni të etur për të dëgjuar se dikush ju do, por a do ta tregoni atë? Absolutisht jo! Ju përgjigjeni mjaft rastësisht, duke e lënë atë të pyesë nëse ndiheni në të njëjtën mënyrë. Ai duhet të fitojë plotësisht besimin tuaj së pari para se ta njoftoni ndonjëherë se edhe ju e doni atë. Kjo është vetëm mënyra se si copëtohet cookie.

Shigjetari

Me shpirt të lirë dhe aventureske, jeni gjithmonë në ndonjë aventurë të çmendur. Ju kënaqeni duke udhëtuar dhe njomje në të gjithë jetën duhet të ofroni. Liria juaj për të bërë atë që ju pëlqeni është ajo që e vlerësoni më së shumti, kështu që kurrë nuk do të lejoni asgjë ose askënd ta kompromentojë atë. Ju mund të jeni një shenjë e dashur, por kur i dëgjoni këto tre fjalë duke ikur nga buzët e dikujt, ju vraponi për kodra. Ju keni pak frikë nga angazhimi dhe keni nevojë për pavarësinë tuaj. Kur ato kërcënohen, ju ikni nga situata. Një ditë do të gjeni dikë që mund t’ju thotë ato tetë letra, pa ju ndjerë absolutisht të tmerruar.

Bricjapi

Ambiciozë dhe të shtyrë, ju jeni një nga shenjat më të zellshme në zodiak. Kur bëhet fjalë për qëllimet tuaja të jetës, ju nuk rrëmuani. Kështu që duhet një person i veçantë që ta konsiderojë se është në një lidhje me të. Shtë e sigurt të thuash se je pak i zgjuar, por në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju nuk do të vendosni për asgjë më pak se ato që dëshironi. Kur personi që po shihni pranon ndjenjat e tij të vërteta, pretendoni të jeni të tronditur dhe të befasuar këndshëm. Thellë, e dinit se ai të donte të gjithë së bashku. Ju nuk jeni një për të humbur kohën tuaj për këdo që dëshiron me ndjenjat e tij për ju.

Ujori

Ju jeni unike ju, Ujori. Ju i bëni gjërat sipas mënyrës suaj, sepse nuk jeni një nga ata që i dëgjoni dhe i bëni ato që bëjnë të gjithë. Ju shpesh nuk jeni të kënaqur nga të gjithë rreth jush, sepse ju prireni të përqendroheni kryesisht tek vetja. Nuk është aspak në një mënyrë egoiste, ju thjesht bëni ju dhe kjo është ajo. Ju jeni lloji i personit që ndonjëherë harron se janë në një lidhje, derisa partneri juaj dëshiron ta bëjë atë zyrtar duke njoftuar dashurinë e tij të palëkundur për ju. Para se të thoni që e doni përsëri, duhet të dini të gjitha arsyet pse ai ju do dhe se si ai e di me siguri se kjo është dashuria. Pasi t’i keni ato përgjigje, me kënaqësi do bërtisni “Unë të dua” nga çatitë.

Peshqit

Peshqit e ëmbël dhe të dhembshur, ju jeni romantiku i pashpresë i zodiakut. Ju doni gjithçka rreth dashurisë. Për dallim nga shumica e shenjave, asgjë për këtë nuk ju frikëson. Dëgjimi i fjalës L L ’nga partneri juaj është diçka për të cilën vazhdimisht bëni mendje. Dhe kur të ndodhë më në fund, ju nuk mund të ndihmoni por të veproni të gjitha llojet e ndrojtur. Faqet tuaja kthehen të kuqe të ndritshme dhe zemra juaj praktikisht rreh jashtë gjoksit tuaj. Për ju, të dëgjoni ato tre fjalë është magji e pastër. Nuk bëhet shumë më mirë se kaq!

Tjera shkrime

Loading...

Përshtatja e shënjave

Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.

Numri i dashurisë

Zgjedhni ditën dhe muajin e datëlindjes tuaj që të shihni numrin tuaj të numerologjisë, numër i veçantë (nga 1 deri 9), pëfaqësues i karakterit.

Gjëje shënjen tënde në horoskop

Nëse nuk jeni të sigurt se cila shenjë jeni në horoskopin yjor dhe horoskopin kinez atëherë mund ta shikoni këtu. Shkruani datëlindjen dhe zbuloni shenjën tuaj.

Interpretimi i ëndrrave

Këtu ju mund ti gjeni interpretimet e ëndrrave sipas shkronjave të alfabetit. Zgjedhni shkronjen shpjegimin e ëndrres suaj.