Horoskopi mujor

Horoskopi mujor për muajin mars 2021

Dashi21. mars – 20. prill

Në Mars, Dashi do të ndikohet fuqimisht nga fuqia e Venusit. Ju do të jeni të suksesshëm në karrierën tuaj, kryesisht në gjysmën e dytë të muajit, madje edhe më shumë nëse punoni në sektorin financiar. Ju do t’i kuptoni saktë nevojat e klientëve dhe kjo gjë do ju bëjë të dukeni mirë në sy të eprorëve. Ndikimi i këtij planeti do të ketë ndikim edhe në marrëdhëniet me anëtarët e familjes suaj. Konsideroni të vizitoni të afërmit që nuk keni parë për një kohë. Jo vetëm dashuria mund të jetë shumë më e fortë se zakonisht, por ju gjithashtu mund të ndreqni gabimet e së kaluarës. Marsi do të sjellë frymën e transformimit personal, i cili do të reflektohet në të gjitha fushat e jetës tuaj. Të gjitha iluzionet që keni krijuar gjatë jetës tuaj do të fillojnë të prishen, dhe kështu udhëtimi i jetës suaj do t’ju duket shumë më i qartë. Për më tepër, Venusi do të forcojë karizmën tuaj dhe ju do të ndiheni të sigurt në krijimin e marrëdhënieve të reja.

Demi21. prill – 21. maj

Në muajin mars 2021, presioni mbi ju për të performuar ne mënyrë perfekte do ulet. Fokusi kthehet drejt bashkëpunimit me njerëz me mendime të njëjta. Ruani kohë për të shijuar shoqërinë e të tjerëve sa më shumë që të jetë e mundur, veçanërisht gjatë gjysmës së parë të muajit. Jeni më të prirur të jeni më pak shoqëror gjatë gjysmës së fundit. Ju do të jeni të motivuar të kuptoni buxhetin tuaj dhe duhet të keni kujdes për shpenzimet tuaja. Projektet e punës janë drejt përfundimit, prandaj është mirë që të përfundoni çdo detyrë të vonuar.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Në muajin mars do të ketë ndryshime serioze në shtëpi. Mund të jetë një ndryshim i vendbanimit, rinovim i shtëpisë ose rregullim i ri që do t’ju lejojë të merrni më shumë hapësirë të lirë, ndoshta për një person të ri. Marsi do të shënohet nga shumë momente sentimentale dhe prekëse dhe nga romantizmi i madh. Dhe jeta shoqërore do të lulëzojë ditë për ditë.Ju do të bëni njohje të reja me njerëz që janë shumë të rëndësishëm për ju.Me miqtë tuaj që do të keni një ndjenjë sigurie, stabiliteti dhe vlerësimi.

Miqtë janë më të etur për t’ju ndihmuar në gjithçka, kështu që nëse po planifikoni ndryshime në banesën tuaj, mund t’u kërkoni atyre ndihmë. Ju do të habiteni se sa aleatë do të vijnë tek ju. Qasja juaj ndaj botës është shumë e rëndësishme në këtë. Falë një buzëqeshjeje në fytyrën tuaj dhe një qasjeje optimiste, ju do bëni për vete shumë njerëz.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Në përgjithësi, horoskopi për Mars 2021 është i favorshëm për Gaforren. Në javët e fundit të dimrit, përfaqësuesit e kësaj shenje punuan shumë dhe në mars ata do të korrin frytet e përpjekjeve të tyre. Muaji fillon me fazën e tretë të Hënës në shenjën e Peshores, e cila hap rrugën e famës dhe pasurisë së shtuar. Horoskopi rekomandon ndërmarrjen e një hapi vendimtar. Çfarë do të jetë, Gaforrja do të nxitet nga intuita e saj natyrore. Gjëja kryesore është të ndalosh së dyshuari në vetvete dhe të marrësh iniciativën. Në mars, shenja nuk bie nën ndikimin e planetëve retrogradë. Kjo është koha më e favorshme për të hequr qafe varësinë nga duhani dhe për trajtime dentare.

Përfaqësuesit e Gaforres që janë në punë do të jenë në gjendje të tregojnë anën e tyre më të mirë përpara shefave të tyre dhe të marrin një rritje page. Në një marrëdhënie, nuk keni nevojë të fshihni emocionet tuaja dhe të neglizhoni mendimin e partnerit tuaj. Ju gjithashtu duhet të shtoni më shumë perime në dietën tuaj. Nga 22 në 24 Mars, hëna do të kalojë shenjën e Gaforres. Këto janë ditët më të favorshme për fillimet e reja – qoftë blerja e një apartamenti, një propozim romantik, ndryshimi i vendeve të punës ose zotërimi i një profesioni shtesë.

Luani23. korrik – 22. gusht

Muaji Mars do të shtojë vetëbesimin tuaj. Ju duhet ta përdorni këtë në avantazhin tuaj dhe të përpiqeni të zgjidhni çështje për të cilat nuk keni qenë të sigurt deri më tani. Përqendrohuni tek ata që ju shqetësojnë më shumë.
Sidoqoftë, Luanët duhet të jenë të kujdesshëm për nervozizmin e tyre në Mars pasi mund të çojnë në konflikte afatgjata. Pozicioni i Hënës do t’ju ndihmojë dhe ju do të jeni në gjendje të kuptoni pasojat e veprimeve tuaja para se t’i bëni ato. Marsi do të jetë një muaj i dualitetit dhe një dilemë për ju.

Me fillimin e këtij muaji, emocionet romantike do të zgjohen brenda jush – nëse keni qenë beqar për një kohë më të gjatë, Marsi mund të jetë thjesht pika e kthesës për ju. Energjia e këtij muaji është e mirë edhe për marrëdhëniet afatgjata. Luani do të ndiejë një aftësi për të komunikuar qartë dhe do ta shfrytëzojë atë shumë.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Aroma e muajit Mars 2021 është e ëmbël dhe pikante. E ëmbël për sa i përket cilësisë së marrëdhënieve tuaja, si dhe gjendjes së përgjithshme të punëve tuaja kontraktuale. Do jetë një muaj i shkëlqyeshëm për të negociuar kushtet tuaja, pasi njerëzit mund të jenë më të prirur të bien dakord me ju. Pikante sepse mund të përjetoni një valë trimërie që njerëzit e tjerë e shohin frymëzuese. Ju jeni nxitur të ndërmerrni veprime më të drejtpërdrejta publikisht në lidhje me punën tuaj.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Punët e dashurisë do të jenë përparësia juaj në muajin mars. Në sferën profesionale do të jetë shumë më mirë për ju nëse rrezikoni dhe bëni një hap përpara. Mundohuni të merrni përsipër më shumë përgjegjësi dhe do të shihni se do të vlerësoheni për këtë. Në mars do të jeni në gjendje të kaloni kohë me hobin tuaj.

Këtë muaj, më shumë se kurrë, do të bëni plane për të ardhmen. Shoqëruesi më i mirë në kohën tuaj të lirë do të jetë një person me shenjën e Bricjapit për ju. Do të ndiheni shumë mirë në shoqërinë e njëri -tjetrit, sikur të ishit të njohur me vite me radhë. Nëse jeni një person i lirë dhe i vetmuar, ky person mund të bëhet një kandidat i mundshëm për një partner.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Marsi 2021 për Akrepat do të jetë mjaft i qetë. Nuk do ketë probleme në punë. Hëna do të ndikojë pozitivisht në zgjidhjen e konflikteve dhe mosmarrëveshjeve familjare. Përveç kësaj, horoskopi paralajmëron se gjatë kësaj periudhe ia vlen të shikoni me vëmendje rreth jush. Ekziston një shans për t’u takuar me partnerë të besueshëm ose për të ekspozuar keqdashësit. Për ata përfaqësues të shenjës së Akrepit që janë çift, por nuk kanë zyrtarizuar ende lidhjen e tyre, ky muaj do të jetë i përshtatshëm për planifikimin e lidhjeve familjare. Në fillim të muajit, do të dëshironi komunikim të ngrohtë dhe takime me të dashurit tuaj. Disa Akrepë do të marrin një shenjë se është koha t’i kushtojnë vëmendje mirëqenies së tyre ose shëndetit të fëmijëve të tyre.

Horoskopi paralajmëron shumicën e përfaqësuesve të shenjës se tani është koha t’i kushtoni vëmendje dëshirave tuaja dhe të relaksoheni. Akrepët do të ndiejnë respektin e kolegëve dhe drejtuesve. Do të shfaqen oferta interesante në lidhje me karrierën, shkollimin, të ardhurat.Këtë muaj duhet të jeni të kujdesshëm ndaj vetëbesimit të tepruar, të përpiqeni të mos mbivlerësoni aftësitë tuaja profesionale dhe t’i trajtoni gjërat me përgjegjësi. Për shëndet të mirë, është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje cilësisë së ushqimit, të mos i mohoni vetes ushqim të mirë dhe pushimin e nevojshëm.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Në Mars, Shigjetarët do të jenë shumë të kërkuar në mesin e të dashurve të tyre. Falë ndikimit të Merkurit, do të jeni empatikë dhe me kënqësi do të ndihmoni të tjerët të gjejnë rrugën për të dalë nga situatat e vështira të jetës. Sidoqoftë, fakti që shumë do të besojnë te ju mund të zgjojë dëshirën për t’i manipuluar ato për përfitimin tuaj.
Këtë muaj, ju duhet të përqendroheni në të ardhmen tuaj dhe qëllimet tuaja afatgjata. Gjithmonë përpiquni të kaloni të paktën disa minuta në ditë duke menduar për to. Rregulli dhe hapat e vegjël në drejtmin e duhur së shpejti mund të sjellin sukses.

Gjatë kësaj periudhe, Shigjetari do të ndihet i qëndrueshëm emocionalisht dhe gjithashtu do të ketë një ndjenjë që me siguri e dinë se çfarë duan nga jeta. Zjarri i tyre i brendshëm do të ndizet dhe ata do të përhapin pozitivitet në të gjitha drejtimet. Marsi është një kohë ideale për tu bërë më mirë në aktivitete të ndryshme. Pavarësisht nëse është art, sport apo punë, aftësia për të thithur informacion do të mprehet shumë. Me kalimin e kohës, ju do të bëheni një enciklopedi.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

A e imagjinoni veten duke i kënduar një serenadë dikujt?. A ju duket gjest i tepërt? Ndoshta është por është sepse vërtet nuk mund të ndaloni veten që të derdhni të gjitha afeksionet tuaja. Për këtë muaj, provoni më të mirën tuaj që të mos përmbaheni. Shprehni çdo ndjenjë tuajën me furi, edhe nëse kjo ndjenjë i drejtohet drejt një përvoje dhe jo një qenieje të gjallë. Kjo vepër është thelbësore. Butësia është një lloj force, i dashur Bricjap.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Marsi do të jetë muaji në të cilin do të jeni në gjendje të zgjeroni fushën tuaj të interesave dhe aktivitetet tuaja. Megjithatë, mos merrni shumë përgjegjësi mbi supe, sepse nuk mund t’i ndihmoni të gjithë. Ajo që mund të bësh është të bësh më të mirën tënde dhe të lejosh të tjerët të bëjnë gjërat e tyre dhe të sigurohen që gjithçka të bëhet ashtu si duhet. Kujdes, sepse ata përreth jush që shohin zemrën tuaj të mirë mund të bëhen të varur nga ju dhe të përdorin qëllimet tuaja të mira për përfitimet e tyre. Në mes të muajit, rreth 18 Marsit, do të merrni frymë lehtësimi, sepse do t’i shpjegoni dikujt në punë disa gjëra që prej kohësh janë dukur të ndërlikuara dhe të komplikuara.

Dhe zgjidhja e tyre do të jetë më e lehtë nga sa mund të mendoni, gjë që do t’ju vë në habi të jashtëzakonshme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Sipas horoskopit në Mars 2021, Peshqit nuk do të vëzhgojnë fenomenin e lëvizjes retrograde të planetëve në lidhje me Tokën. Kjo do të thotë që fati do të ndikohet më së shumti nga një person këtë muaj. Kjo liri do t’ju lejojë të tregoni anët më të mira të karakterit tuaj. Në të njëjtën kohë, Dielli do të kompletojë rrethin zodiakal. Kështu, sipas horoskopit për Peshqit për Marsin, ky muaj mund të jetë një kohë e rimëkëmbjes dhe shërimit të plotë. Nuk duhet të harrojmë se i gjithë viti në shenjën e Peshqve do të jetë Neptuni – planeti kontrollues i Peshqve. Kjo do të thotë që në Mars, ashtu si në muajt e tjerë të 2021, Peshqit do të jenë në gjendje të marrin vendimet e duhura dhe të gjejnë një mënyrë për të dalë nga situatat e vështira. Gjatë kësaj periudhe, është e nevojshme të monitorohet stresi psikologjik, pasi aktiviteti i ulët i hënës mund të shkaktojë një rënie të përgjithshme të energjisë, e cila mund të çojë në probleme shëndetësore. Horoskopi më i favorshëm për Peshqit do të jetë me datë 18 kur Hëna është në shenjën e Demit. Kjo do të ndihmojë në forcimin e intuitës për zgjidhjen e llojeve të ndryshme të çështjeve të rëndësishme. 21 Marsi do të dalë një ditë mjaft e qetë dhe e këndshme. Do të ishte mirë ta kaloni në rrethin e familjes, duke bërë punët e shtëpisë. Kjo do të garantojë rikuperimin psikologjik dhe ngarkesën e emocioneve pozitive për të gjithë ciklin pasardhës të zodiakut.

Horoskopi mundesohet nga: Revista Kosovarja

Loading...

Përshtatja e shënjave

Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.

Numri i dashurisë

Zgjedhni ditën dhe muajin e datëlindjes tuaj që të shihni numrin tuaj të numerologjisë, numër i veçantë (nga 1 deri 9), pëfaqësues i karakterit.

Gjëje shënjen tënde në horoskop

Nëse nuk jeni të sigurt se cila shenjë jeni në horoskopin yjor dhe horoskopin kinez atëherë mund ta shikoni këtu. Shkruani datëlindjen dhe zbuloni shenjën tuaj.

Interpretimi i ëndrrave

Këtu ju mund ti gjeni interpretimet e ëndrrave sipas shkronjave të alfabetit. Zgjedhni shkronjen shpjegimin e ëndrres suaj.