Horoskopi vjetor

Horoskopi vjetor për vitin 2020

Dashi21. mars – 20. prill

Viti 2021 për Demin do të jetë një vit që do t’ju lejojë të kompensoni terrenin e humbur dhe të arrini diçka më shumë. Viti do të fillojë me Jupiterin dhe Saturnin përsëri në favor. Do të jetë një lajm i shkëlqyer për të gjithë të lindurit në shenjën e Dashit, që janë përballur me një mijë vështirësi deri më tani. Pavarësisht nga problemet që keni përjetuar deri më tani, do të jeni në gjendje të lëvizni përpara dhe të filloni nga e para. Sipas horoskopit 2021 do të jetë një vit veçanërisht intrigues për dashurinë, si për beqarët ashtu edhe për çiftet afatgjata. Jupiteri dhe Saturni në aspekt të shkëlqyer do t’ju ofrojnë mundësi të bukura për të mos u humbur. Premton të jetë një vit vendimtar për punën dhe financat tuaja. Tranzitet e Jupiterit dhe Saturnit do të jenë fjalë për fjalë providenciale për ata që kanë pasur një problem praktik në muajt e fundit, ndoshta të një natyre ligjore ose burokratike, për ata që kanë përjetuar një prapambetje. Siç tregon horoskopi 2021, nuk do të ketë mungesë të goditjeve të fatit, edhe nëse nuk do të dhurohen të gjitha. Yjet do të kërkojnë pak përpjekje nga ana juaj, të cilat do të shpërblehen shumë. Sigurisht, fati nuk do të jetë linear për të gjithë 12 muajt, por ai do të alternohet midis momenteve të favorshme dhe momenteve në të cilat do të dëshironi të qëndroni të palëvizshëm.

Demi21. prill – 21. maj

Premton të jetë një vit shumë trazues, i karakterizuar nga ndryshime drastike dhe momente shtrëngimi. Nëse 2021 nuk fillon në mënyrën më të mirë, për shkak të Jupiterit dhe Saturnit në kuadraturë, nga maji e tutje, gjërat do të jenë shumë më mirë! Sipas horoskopit 2021, ju pret një vit në të cilin do të duhet të gjeni guximin për të bërë zgjedhje radikale. Nuk do të jetë më e mundur të zvarrisni një marrëdhënie që ka marrë fund. Kur Marsi të bëhet i favorshëm, do të nxiteni të bëni një zgjedhje. Beqarët do jenë në gjendje të përjetojnë flirte dhe aventura plot pasion. Nuk do të jetë një vit i thjeshtë nga pikëpamja e biznesit dhe ajo ekonomike: bëhuni gati! Ju do të duhet të punoni shumë për të kursyer sa më shumë që të jetë e mundur. Shpenzimet dhe vendimet e rrezikshme do të ndalohen. Siç e tregon horoskopi 2021, do të jetë e lehtë të humbisni zemrën, të mendosh se e gjithë bota e ka me ju. Për fat të mirë nuk do të kalojnë 12 muaj vështirësi: Marsi do t’ju vijë në ndihmë dhe do t’ju japë një dorë të madhe.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Premton të jetë një vit i rritjes së madhe, si në dashuri ashtu edhe në punë. Ju do të bashkoheni përsëri me rrethin e shenjave të preferuara të vitit të ardhshëm, në sajë të një morie aleatësh të kalibrit të Jupiterit, Saturnit dhe Marsit. Sipas horoskopit 2021 do të jetë një vit në të cilin do të bëhet pothuajse e pamundur të mos gjeni dashurinë! Çiftet që kanë qenë paksa të lëkundur këtë vit do të jenë në gjendje të rigjejnë një harmoni të mirë. Beqarët më të thekur do të kenë shumë mundësi për të takuar dikë të aftë për të bërë që të rrahë zemra e tyre, falë tranzitit të Jupiterit dhe Saturnit. Në frontin e punës do të jetë një vit i jashtëzakonshëm për të thënë më të paktën. Jupiteri dhe Saturni do t’ju ofrojnë mundësi profesionale dhe ekonomike gjatë 12 muajve. Ata që kërkojnë një profesion të ri mund të presin mbështetjen nga Marsi. Siç tregon horoskopi 2021, fati më në fund do të jetë në anën tuaj! Do të jetë një vit që do ta mbani mend për një kohë të gjatë dhe e meritoni, të dashur Binjakë, pas muajve të fundit shumë të lodhshëm. Ju do të jeni në gjendje të bëni përparim në çdo fushë të jetës suaj: dashuri, atë profesionale dhe ekonomike.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Sipas horoskopit, 2021, e dashur Gaforre, ky do të jetë viti i çlirimit tuaj nga Jupiteri dhe Saturni në kundërshtim. Sigurisht, do të duhet të përvishni mëngët dhe të angazhoheni me punë nga muajt e parë të vitit 2021, por shpërblimet do të vijnë dhe ndryshimet që dëshironi prej kohësh do të marrin formë. Sipas horoskopit 2021 do të duhet të jeni ende të kujdesshëm për disa muaj, por kur të fillojë një tranzit i rëndësishëm i Marsit, atëherë dyert do të hapen shumë. Do të ketë mundësi të mira për të gjetur lumturinë. Nëse nga njëra anë nuk do të keni të bëni më, me kundërshtimin e Jupiterit dhe Saturnit, duhet thënë se të dy planetët do të tregojnë pak interes për ju. Me përjashtim të disa muajve të tjerë premtues, do të duhet të mendoni me shumë kujdes para se të bëni ndonjë zgjedhje të rëndësishme. Jo gjithçka do t’ju jepet. Siç tregon horoskopi 2021, Jupiteri nuk do të jetë në një aspekt të favorshëm, por jo kundër dhe ky padyshim që është një ndryshim i madh. Nëse doni të realizoni idetë tuaja ose të arrini një qëllim të rëndësishëm, do të duhet të mbështeteni mbi të gjitha në forcën tuaj dhe të mos prisni goditje të papritura të fatit.

Luani23. korrik – 22. gusht

Ky është një vit në të cilin mund të përmbushni dëshirën për një pozitë më të lartë në karrierën tuaj, për të filluar një biznes të ri ose një projekt të ri socio-politik. Viti sjell mysafirë të papritur në shtëpinë tuaj. Gjithçka do të vendoset në momentin e fundit. Në përgjithësi, jeta juaj sociale në 2021-shin do të jetë shumë më dinamike se një vit më parë. Do të bëni më shumë njohje dhe miqësi, do të merrni pjesë në më shumë takime në raste të ndryshme. Jo gjithçka do t’ju sjellë emocione pozitive gjatë vitit dhe është mjaft e natyrshme të kaloni disa sprova ose vështirësi. Do të përjetoni kontradikta emocionale ose një ftohje të marrëdhënies tuaj me njerëzit në rrethin e miqve të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Jo çdo njohje e re gjatë vitit do të zhvillohet në përputhje me pritshmëritë tuaja. Ndonjëherë do të zhgënjeheni, por mos ndaloni zhvillimin tuaj dhe ecni përpara me guxim. 2021-shi do t’ju ndihmojë të lini pas zhgënjime. Para jush është një fillim i ri, kur fati do t’ju takojë me njerëz të rinj interesantë dhe të dobishëm. Nëse gjatë vitit bëheni objekt vjedhjeje, pavarësisht nga natyra e tij, atëherë mos nxitoni për të bërë panik, pasi një zhvillim i favorshëm është para jush. Gjatë vitit do të keni ide interesante në lidhje me punën ose biznesin, zbatimi i të cilave do të jetë i rëndësishëm për ju. Gjërat mund të jenë të ngadalta, por mos u dorëzoni dhe ndiqni qëllimet tuaja. Gjatë vitit do të keni shqetësime në lidhje me shëndetin e një personi në shtëpinë tuaj. Shmangni panikun dhe stresin e panevojshëm, pasi ky problem do të ketë një zgjidhje të mirë pas marrjes së trajtimit dhe terapisë së nevojshme. Mund të ketë probleme të vogla me shtëpinë tuaj që do të kërkojnë riparime ose përmirësime. Viti 2021 sjell marrjen e një trashëgimie nga një grua ose marrjen e ndihmës financiare nga një grua që është nëna, gjyshja ose e afërmja nga ana e partnerit tuaj. Viti do të kërkojë më shumë vëmendje kur planifikoni udhëtime jashtë vendit. Ndonjëherë do të ketë mosmarrëveshje dhe konflikte të pakëndshme me njerëz që jetojnë larg ose që ju lidh ana profesionale. Nëse jeni prind, do të kaloni periudha trishtimi, shqetësimi ose ankthi. Do të jetë më e vështirë për ata prindër, fëmijët e të cilëve kanë lindur nën shenjat e zodiakut si Peshore, Ujori ose Binjakët, me të cilët komunikimi do të jetë shumë emocional. Gjatë vitit, shumë do të gëzojnë para ose një dokument të rëndësishëm. Viti sjell surpriza që do të lidhen me lajme të rëndësishme, një kontratë ose dokument të papritur. Viti do të jetë i favorshëm për fillimin e një biznesi familjar për gratë e reja të shenjës së Luanit. 2021-shi premton arritjen e një suksesi të rëndësishëm në jetën tuaj profesionale, si dhe do të keni një kohë të favorshme për të krijuar familje dhe për t’u martuar. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të kenë një vit të favorshëm për stabilizimin financiar dhe romantik.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, në vitin 2021 do të përjetoni një ngjarje të papritur në lidhje me një fillim të ri në jetën e një vajze apo një gruaje të re nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve. Gjatë vitit, një grua nga familja juaj ose rrethi i të afërmve do të shqetësohet për shëndetin tuaj. Ndoshta do të jetë diçka që do të krijojë shumë tension, por për një periudhë të shkurtër kohe. Në 2021-shin, për arsye të ndryshme, shpenzimet në familjen tuaj do të rriten. Do të ketë mundësi për të ardhura të reja shtesë, por kjo nuk është diçka që mund ta planifikoni paraprakisht dhe nuk duhet të mbështeteni vetëm në të. Gjatë vitit do të ndaheni nga një person i lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës për arsye të ndryshme të jetës, por pa u kthyer prapa. Përfaqësuesit e këtyre tre shenjave të zodiakut, me të cilët ju punoni së bashku dhe që kanë qenë gjithmonë kundërshtarët tuaj, do të kërkojnë vëmendje. Gjatë vitit, jini shumë të kujdesshëm kur blini gjëra të shtrenjta për fëmijët tuaj ose për të afërmit tuaj që nuk kanë aftësi të mjaftueshme për t’i përdorur ato ose nuk vlerësojnë siç duhet vlerën e tyre. Është e mundur të humbni një send të shtrenjtë. Viti do të favorizojë planet dhe angazhimet në lidhje me mirëmbajtjen e pasurisë, rinovimin dhe restaurimin e saj, përdorimin për qëndrim të përhershëm ose gjatë fundjavave (pushimeve). Gjatë vitit do të përjetoni kthimin e miqve ose të afërmve tuaj të cilët kanë qenë jashtë atdheut për një periudhë kohe. Ata do të vijnë të zhgënjyer ose të frikësuar nga diçka, me disa shqetësime në zemrat e tyre ose me frikë për të ardhmen e tyre. Për ata që merren me veprimtari publike ose politike, ekziston rreziku i futjes në konflikt dhe situata skandali. Do të kërkohet vëmendje për marrëdhënien tuaj me përfaqësuesit e shenjave zodiakale si Gaforrja, Akrepi ose Peshqit, me të cilët jeni të angazhuar në aktivitete të tilla. Miqësitë e reja gjatë vitit do t’ju pasurojnë me njohje interesante. Shumica e kontakteve tuaja gjatë vitit do të jenë virtuale. Gjatë vitit do të merrni një ftesë ose ofertë nga një person i lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit, e cila do t’ju entuziazmojë. Surpriza për 2021-shin do të jetë e pakëndshme, sepse do të shoqërohet me zhgënjim të madh, të cilin do ta përjetoni nga një mik i vjetër. Gratë e reja do të kenë një vit shumë mirë dhe nuk duhet t`i humbin shanset për përfitim. Të rinjtë do të përjetojnë vështirësi në punën e tyre në lidhje me pagën. Për burrat mbi 35 vjeç, gjërat do të jenë shumë më të qëndrueshme financiarisht.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

2021-shi do të mbahet mend për ju me ngjarje të rëndësishme në martesën tuaj, familjen dhe rrethin e të afërmve. Ky është një vit në të cilin do të përfundoni angazhime dhe marrëdhënie të ndryshme, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Ndarjet e jetës me njerëz nga rrethi juaj i të afërmve dhe miqve janë të mundshme. Komplikimet që do të lindin në disa nga marrëdhëniet tuaja mund të jenë gjithashtu një arsye për ndarje. Këtë vit nuk do të toleroni njerëz që krijojnë vetëm tension dhe telashe në jetën tuaj. Do t’u ktheni lehtësisht shpinën atyre dhe të ecni përpara. Në vitin 2021, çështjet tuaja financiare do të kërkojnë vëmendje, së pari për faktin se ato do të jenë në themel të disa konflikteve serioze në jetën tuaj, dhe së dyti për shkak të shfaqjes së situatave të ndryshme që do të kërkojnë një shpenzim më të lartë parash. Në momente të tilla mund të merrni ndihmë ose këshilla nga një person i lindur nën shenjën e Shigjetarit, Dashit ose Luanit. Në vitin 2021 do të keni përvoja interesante me të afërmit që jetojnë në një distancë të shkurtër nga ju. Disa nga këto momente mund të shoqërohen me suksese të rëndësishme, me fitime të papritura, me një fejesë ose martesë. Ky vit do të jetë i favorshëm për një martesë. Në vitin 2021, marrëdhënia juaj me babanë, ose gjyshin do të jetë shumë e rëndësishme. Burrat mbi 35 vjeç do të kenë më shumë kujdes ndaj të afërmve që po kalojnë disa momente të vështira në jetën e tyre. Në momente të caktuara do të jeni në gjendje të mbështeteni në fatin tuaj, por përgjegjësia kryesore do të bjerë mbi supe. Gjatë vitit do të keni shqetësime shëndetësore për një të dashur të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Bëni kujdes me çfarë blini dhe në çfarë i investoni paratë tuaja, veçanërisht kur bëhet fjalë për gjëra të shtrenjta. Të rinjtë e kësaj shenje të zodiakut do të duhet të planifikojnë mirë udhëtimet e tyre, veçanërisht kur janë jashtë vendit. Gjatë vitit do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje asaj që po kalon fëmija juaj, veçanërisht nëse ai jeton në një shtëpi tjetër ose në një lokalitet tjetër. Mos lejoni që distanca t’ju largojë. Gratë në moshën 35 vjeç duhet të jenë shumë të kujdesshme në të gjitha planet që bëjnë për fëmijët e tyre. Gjatë vitit, ju mund të tronditeni nga një humbje serioze ose vjedhje në jetën e një personi që njihni për shkak të brutalitetit të një ngjarjeje të veçantë. Shumë nga miqtë tuaj gjatë vitit do të përjetojnë ndryshime drastike në karrierën dhe mënyrën e tyre të jetesës, të cilat do të jenë një rast jo vetëm për të folur, por edhe për t’i dhënë kuptim jetës tuaj. Gjatë vitit do të keni arsye për gëzim në lidhje me shtëpinë tuaj. Shumë do ta kujtojnë 2021-shin si vitin që lëvizën në një shtëpi të re. Surprizat kryesore gjatë vitit do të lidhen me jetën tuaj të dashurisë, dhe për disa do të jenë të këndshme. Këtë vit do të pastroni listën tuaj të miqve dhe do të mbani vetëm ata me të cilët keni akoma diçka për të folur dhe me të cilët ende keni një takim të këndshëm.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Viti 2021 do të jetë i rëndësishëm për zhvillimin tuaj profesional, shoqëror dhe politik. Keni një vit para jush në të cilin do të duhet të rregulloni dokumente të ndryshme ose marrëdhënie financiare me një fëmijë ose një të afërm. Gjatë vitit, vëmendja do të jetë tek shëndeti ose një shpenzim serioz në lidhje me një anëtar të familjes tuaj. Burrat në moshën 35 vjeç mund të përjetojnë një humbje serioze që ka të bëjë me një pronë të shtrenjtë. Është e mundur të heqësh qafe një pronë që nuk e përdor. Në vitin 2021 do të jetë e rëndësishme të përpiqesh për zbatimin e planeve dhe projekteve që janë realisht të arritshme në funksion të rrethanave në vendin ku jeton. Shmangni veprimet e rrezikshme! Mos u mbështetni në premtimet e njerëzve të tjerë ose informacionin e paverifikuar. Ata që janë të përfshirë në ndonjë çështje gjyqësore, nuk duhet të mbështeten vetëm në korrektësinë e njerëzve të tjerë, pasi mund të përballeni me një surprizë të pakëndshme. Kini kujdes për marrëdhënie të rëndësishme ose projekte të mëdha që përfshijnë njerëz të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Në vitin 2021, do të keni më shumë kujdes në lidhje me të afërmit e moshuar, duke përfshirë të afërmit tuaj që nuk jetojnë me ju në të njëjtën shtëpi. Ky do të jetë një vit i mbarë për ribashkimet me të afërmit, duke përfshirë bashkëjetesën nën një çati. 2021-shi do të jetë një vit i mirë për të krijuar një familje dhe për t’u martuar, por vetëm nëse keni bekimet e prindërve tuaj. Gjatë vitit, do të lindin rrethana të mira në jetën profesionale të grave mbi moshën 35 vjeç, të cilat madje do të kenë mundësinë të fillojnë një karrierë të re në një fushë që do të kërkojë njohuri dhe aftësi specifike. Ky do të jetë një vit i mbarë për ju që të filloni biznesin tuaj ose të krijoni një rreth të ri të kontakteve dhe klientëve. Për ata Akrepë që janë tashmë të martuar, 2021-shi sjell një periudhë momentesh të trazuara për shkak të xhelozisë, pabesisë, përpjekjeve për të shpëtuar nga përgjegjësitë dhe detyrimet familjare dhe më tepër. Vetëm martesat në të cilat ka barazi midis partnerëve, do të mbijetojnë këtë vit. Zhvillimi në marrëdhëniet e tjera martesore do të varet nga horoskopi juaj individual, por në përgjithësi ndarjet ose divorcet nuk përjashtohen. Gjatë vitit ju do të merrni pjesë në një fejesë ose martesë. Gjatë vitit, marrëdhëniet tuaja me miqtë, të afërmit ose të njohurit që jetojnë larg do të kenë një zhvillim të mirë. Ata mund të marrin vendime në lidhje me një investim, duke blerë një shtëpi në vendlindjen e tyre, për të cilën ju do të ofroni ndihmë ose do të siguroni informacion të rëndësishëm. Planet në lidhje me zhvendosjen në një vend tjetër do të kenë gjithashtu një zhvillim të mirë, kryesisht për arsye ekonomike. 2021-shi do të jetë i favorshëm për gratë e reja që do të kenë plane të rëndësishme udhëtimi, të tilla si studimi në një vend tjetër, martesa me një të huaj, puna sipas një kontrate të përkohshme pune. Marrëdhëniet me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës, të cilët jetojnë në një distancë nga ju, do të jenë të rëndësishme. Surprizat këtë vit do të shoqërohen pothuajse gjithmonë me zhgënjime për shkak të pamundësisë për të realizuar dëshirën ose planin tuaj, megjithëse më parë keni pasur besim dhe siguri të madhe se këto gjëra mund të ndodhin. Kjo do të jetë për shkak të paaftësisë tuaj për të vlerësuar siç duhet njerëzit dhe rrethanat, si dhe aftësitë dhe burimet tuaja.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

2021-shi do të jetë i vështirë të parashikohet për ata që kanë lindur nën shenjën e Shigjetarit, pasi disa nga ngjarjet që do të ndodhin gjatë vitit janë akoma “duke u gatuar në tenxhere”. Gratë e reja të lindura nën shenjën e Shigjetarit do të përballen me një zgjedhje të vështirë gjatë vitit, e cila do të shoqërohet me një punë më të paguar ose mundësinë e një pune shtesë. Vështirësia në zgjedhjen tuaj do të jetë për shkak të faktit se ajo do të ndryshojë stilin e jetës tuaj dhe ka shumë të ngjarë të shkurtojë kohën tuaj personale për pushim dhe aktivitete të këndshme. Duket si një zgjidhje e lehtë, por kur të vijë ai moment do të zbuloni se do të jetë mjaft e vështirë për ju të bëni disa kompromise që do të ndikojnë në komoditetin me të cilin jeni mësuar. 2021-shi do të jetë i vështirë financiarisht dhe me shumë përpjekje do të jeni në gjendje të siguroni fondet që ju nevojiten për standardin që keni arritur deri më tani. Shpesh do të lindin situata të papritura që do t’ju kushtojnë shpenzime të paplanifikuara të parave. Gjatë vitit do të befasoheni nga një fitim i papritur. Dashuria e re do të befasojë shumicën e Shigjetarëve. Pranoni atë që fati ju jep si një dhuratë. Në marrëdhëniet e krijuara tashmë të dashurisë ose martesës, do të ketë disa momente serioze tensioni në lidhje me dokumentet, me informacione në lidhje me të kaluarën e partnerit tuaj ose situatë tjetër emocionale. Viti nuk është i favorshëm për të konceptuar dhe lindur një fëmijë. Do të ketë surpriza dhe do të ketë një shpërblim për durimin e atyre që kanë pranuar se fati e di më mirë se kur dhe çfarë t’u japë. Gjatë vitit do të jeni të angazhuar në probleme më të mëdha në jetën e të afërmve të cilat do të kërkojnë këshilla ose ndihmë. Situata të tilla që lidhen me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës mund të jenë veçanërisht të komplikuara. Në vitin 2021, një zhvillim i rëndësishëm ose interesant për ju do lidhet me një grua të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve, e cila jeton në një qytet ose vend tjetër. Viti do të favorizojë veprimet që lidhen me gjetjen e një pune më të mirë, për sa kohë që jeni gati për një ndryshim të tillë. Të rinjtë do të jenë në prag të marrjes së një vendimi të rëndësishëm ose të fillojnë një ndryshim të madh në jetën e tyre, por ekziston edhe mundësia e shtyrjes së pakuptimtë të këtyre gjërave për muajin e ardhshëm, ndërsa në një moment mund të lihet për vitin e ardhshëm. Viti do të mbahet mend për zgjidhjen e një problemi serioz shëndetësor ose duke u kujdesur më seriozisht për shëndetin e një personi të dashur të lindur nën shenjën e Peshores, Binjakëve ose Ujorit.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

2021-shi parashikon ndryshime të rëndësishme në dashurinë tuaj, familjen ose jetën materiale. Ky është një vit që shumë do ta mbajnë mend për një dashuri të re, një familje të re, një blerje të rëndësishme dhe ndryshime të tjera në këtë plan. Viti do të jetë i favorshëm për zhvillimin e planeve tuaja financiare në lidhje me të ardhura më të qëndrueshme ose më të mira, por kjo nuk do të thotë që duhet të lini pas dore dhe të shmangni gjërat, duke shpresuar se nuk ju pret ndonjë krizë. Nuk është keq të dëgjoni më shumë këshillat nga Demi ose Virgjëresha. Viti do të jetë i vështirë për ata që përpiqen të gjejnë një punë të re, edhe nëse lidhet me të njëjtin vend ku jetoni. Mbajini mirë pozicionet tuaja profesionale dhe mos rrezikoni të humbni punën tuaj para se të gjeni një vend të ri, të qëndrueshëm dhe premtues. Ky nuk është një vit kur nuk duhet të besoni në premtime dhe oferta joshëse. Në vitin 2021 do të takoni të afërmit tuaj që jetojnë në qytete ose vende të tjera dhe këto ngjarje do të shkaktojnë emocione të forta ose të veçanta. Ata që jetojnë larg shtëpisë për shkak të punës ose rrethanave të tjera do të sfidohen. Në përgjithësi, viti do të favorizojë udhëtime që ju ose anëtarët e familjes suaj që do të jenë kryesisht për arsye familjare. 2021 –shi sjell ndarjen nga një burrë me të cilin ke afërsi, farefisni apo miqësi. është e mundur që ky të jetë një person i lindur nën shenjën e Binjakëve, Ujorit ose Peshores. Viti do të favorizojë veprimet e grave të reja të kësaj shenje zodiakale, të cilat kërkojnë paga më të larta në punën e tyre, të cilat kërkojnë punë të reja shtesë ose burime të reja të të ardhurave. Mundësitë tuaja më të mira financiare mund t’ju lejojnë të blini shtëpinë tuaj. Marrëdhëniet tuaja familjare do të kalojnë periudha të ndryshme tensioni, por kjo nuk ndikon në integritetin e martesës ose familjes suaj. Viti do të sjellë ngjarje të papritura në shtëpinë tuaj: një mrekulli, një shans i papritur, sukses ose popullaritet. Gjatë vitit, shëndeti i të afërmve me të cilët nuk jetoni së bashku do të kërkojë vëmendje. Ata mund të kenë nevojë për trajtim të veçantë në një spital, kirurgji ose terapi tjetër specifike. është e mundur që të mashtroheni nga një ofertë e rreme për punë jashtë vendit. Mos shpresoni më kot për diçka që nuk do të ndodhë këtë vit. Kjo është një kohë kur duhet të dilni nga bota juaj, në të cilën jeni izoluar vitet e fundit. 2021-shi sjell një ndryshim në listën tuaj të miqve, dhe disa prej tyre do të largohen për shkak të ngurrimit tuaj për të komunikuar me ta. Viti do të mbahet mend me një ngjarje të pakëndshme në lidhje me një fëmijë ose një të ri nga rrethi juaj i miqve

Ujori21. janar – 19. shkurt

2021-shi mund të jetë koha juaj e artë për përparim për zhvillimin e projekteve dhe planeve të rëndësishme. Gjatë vitit, në jetën tuaj do të shfaqen njerëz të rinj që do të kenë një kuptim dhe mision të rëndësishëm. Një rol të rëndësishëm në jetën tuaj do të luajnë njerëzit e lindur nën shenjat e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës. Këtë vit, mos e humbni kohën duke menduar për mundësitë tuaja të humbura në vitin 2020. Me shumë mundësi nuk keni pasur një shans ose rrethana mjaft të favorshme për realizimin e tyre. Këtë vit mund të merrni një ide më të qartë për dështimin e mundësive të tilla, por kjo vetëm duhet t’ju ndihmojë të merrni një mësim të caktuar jetësor. 2021-shi do të kërkojë vëmendje të veçantë për prindërit e kësaj shenje. Shfaqja e kolegëve ose menaxherëve të rinj në vendin tuaj të punës do të shkaktojë ndryshime. Kjo do të jetë një kohë e mirë që të filloni biznesin tuaj. 2021-shi sjell ndryshime në jetën tuaj intime. Marrëdhëniet që gëzojnë stabilitet dhe harmoni do të jenë në gjendje të arrijnë një angazhim dhe martesë më serioze. Këtë vit, burrat mbi moshën 35 vjeç duhet të jenë shumë të kujdesshëm në punët e tyre financiare, veçanërisht nëse duan të investojnë një shumë më të madhe parash. Kini kujdes që të mos bini pre e mashtrimeve. Marrëdhëniet e paqëndrueshme familjare do të pësojnë një transformim serioz, përfshirë ndarjen. Në fillim të vitit, gjërat mund të duken të qëndrueshme, por më pas do dalin të vërtetat që do të shkatërrojnë harmoninë në marrëdhënien tuaj. Duhet vëmendje, diplomaci dhe takt për një marrëdhënie me një partner të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. 2021-shi do të mbahet mend me krijimin e një familje të qëndrueshme. Viti do të favorizojë marrëdhëniet romantike dhe martesën me një partner të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Viti do t’ju befasojë me martesën e një gruaje që do të krijojë një familje të re pas një martese të parë të dështuar. Udhëtimet gjatë vitit do të jenë sipas mundësive dhe planeve tuaja dhe në përgjithësi nuk priten vështirësi në lidhje me to.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

2021-shi sjell përvoja interesante në jetën tuaj që do t’ju bëjnë të ndiheni më të sigurt për të ardhmen dhe më të sigurt në atë për të cilën jeni përkushtuar. Gratë e lindura nën këtë shenjë të zodiakut do të kenë mundësinë të sigurojnë shtëpinë e tyre, ose një shtëpi shumë më të rehatshme. Ju patjetër do të jeni fatlumët e shenjës së Peshqve, por në një masë të madhe kjo është arsyeja pse do të duhet të jeni mirënjohës për ndihmën e njerëzve të lindur nën shenjat e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Jeta juaj e dashurisë do të jetë vazhdimi i asaj që keni arritur ose keni humbur në vitin 2020. Disa veprime ose vendime të nxituara në dashuri mund të kenë një ndikim negativ në jetën personale të të rinjve. Ka akoma shumë për të mësuar nga jeta. Viti do të favorizojë udhëtimet, pavarësisht nga qëllimi i tyre. Jini shumë të kujdesshëm dhe kontrolloni mirë se çfarë po ju ofrohet, si dhe vendin ku po shkoni. Janë të mundshme surpriza të pakëndshme, të cilat mund t’ju sjellin jo vetëm zhgënjim, por edhe humbje parash. Gjatë vitit, vëmendja do të jetë për shëndetin e një prindi ose të afërmi, ka shumë të ngjarë të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit. Këtë vit, jini shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja të dashurisë. Shmangni jetesën në të kaluarën. Mbylleni këtë faqe nga e kaluara juaj dhe përpiquni të shikoni përpara. Do të jetë shumë e vështirë, por jo e pamundur, të krijosh një marrëdhënie të re të mbushur me shpresa të reja dhe sinqeritet në ndjenja. Mos e ngarkoni një dashuri të re me zhgënjimin dhe negativitetin që ju ka lënë marrëdhënia e mëparshme. 2021-shi do të favorizojë zhvillimin profesional dhe karrierën e burrave në moshë mesatare dhe në një farë mase do të përmbushë pritshmëritë e tyre. Deri në çfarë mase janë këto pritshmëri të realizueshme dhe realiste në funksion të situatës aktuale në botë. Gratë e moshës së mesme do të jenë në gjendje të riorientohen në një aktivitet të ri, i cili mund të ketë lidhje edhe me biznesin personal ose familjar. Gjatë vitit, shmangni marrëdhëniet e komplikuara me të afërmit e partnerit tuaj. Ndërhyrja e tyre në martesën ose lidhjen tuaj të dashurisë mund të jetë shumë e pakëndshme dhe t’ju shkaktojë shqetësime pothuajse gjatë gjithë vitit. Ata që janë të paduruar për kompromis mund edhe t’i japin fund një marrëdhënieje të tillë. Bëni kujdes nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gjatë vitit do të përjetoni një situatë stresuese në lidhje me punën tuaj ose aktivitetet sociale. Gjatë vitit, përpiquni të jeni korrekt dhe të qartë në veprimet që lidhen me miqtë ose të njohurit tuaj. Kjo këshillë vlen veçanërisht për marrëdhëniet në të cilat do të investohen disa interesa financiare. Do të merrni një ofertë për aktivitete shtesë ose biznes nga një person i lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit, por vështirë se do të merrni një vendim të lehtë. Me çfarë do t’ju befasojë 2021-shi? Para së gjithash, me shfaqjen e mundësive të reja për punë më të mirëpaguar, ose aktivitet shtesë.

Horoskopi mundesohet nga: Revista Kosovarja

Loading...

Përshtatja e shënjave

Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.

Numri i dashurisë

Zgjedhni ditën dhe muajin e datëlindjes tuaj që të shihni numrin tuaj të numerologjisë, numër i veçantë (nga 1 deri 9), pëfaqësues i karakterit.

Gjëje shënjen tënde në horoskop

Nëse nuk jeni të sigurt se cila shenjë jeni në horoskopin yjor dhe horoskopin kinez atëherë mund ta shikoni këtu. Shkruani datëlindjen dhe zbuloni shenjën tuaj.

Interpretimi i ëndrrave

Këtu ju mund ti gjeni interpretimet e ëndrrave sipas shkronjave të alfabetit. Zgjedhni shkronjen shpjegimin e ëndrres suaj.