Horoskopi vjetor

2015

Dashi

Ky vit do jete i mbushur me risi. Fjalët kyçe do jene mirënjohja, projektet e reja, pasioni, idetë e reja, fantazia dhe veprimi. Për çdo gjë do reflektoni me kujdes dhe do merrni vendimet e duhura. Ata qe janë ne një lidhje do kenë një fillim muaji te mire dhe plot surpriza. Do bëni projekte te përbashkëta dhe mund te flisni edhe për ndonjë martese. Beqaret do jeni gjate gjithë kohës me fat. qe muajt e pare do realizojnë takime te mrekullueshme dhe do fillojnë lidhje afatgjata. Për sa iu përket financave do jete një vit goxha pozitiv dhe pa probleme te mëdha. Ne përgjithësi do mbizotërojë ekuilibri. Shëndeti do ketë disa probleme te vogla muajt e pare. Do ndiheni te lodhur e te stresuar. Ne pranvere gjendja do filloje te përmirësohet dhe do ju rikthehet energjia. Ne pune, tre mujorin e pare do përmbyllni një projekt te nisur herët dhe do filloni një tjetër kapitull. Ka shume gjasa te jeni te suksesshëm.

Demi

Te sinqerte dhe kreative, do keni një vit përgjithësisht te qete. Fjalët kyçe do jene: ekuilibri, reflektimi, kreativiteti dhe vendosmëria. Ata qe janë ne një lidhje do i kushtoje me shume vëmendje se kurrë partnerit dhe do e dashurojnë pa dorashka atë. Do keni një mënyrë te veçante komunikimi dhe do dilni lehtësisht nga situatat delikate qe mund te krijohen ndonjëherë. Periudha me e favorshme për projekte te mëdha është pjesa e dyte e vitit. Ata qe janë vetëm ka shume mundësi qe pas muajit qershor ta gjejnë shpirtin e tyre binjak. Deri atëherë duhet ta kalojnë kohet e tyre me miqtë. Për financat do jete një vit i mire. Do i zgjidhni shpejt problemet dhe do tregoheni shume here me te kujdesshëm me shpenzimet. Për disa, mund te ketë edhe goxha rritje ne periudhën mars-qershor. Shëndeti do ketë edhe shqetësime te vogla muajit e pare. Përkujdesuni për veten. Pas verës do jeni me energjike dhe nuk do keni shqetësime. Ne pune do filloni plot projekte te reja te cilat do ju bëjnë me te njohur.

Binjaket

Te buzëqeshur dhe te hapur do jeni gjate gjithë këtij viti. Fjalët kyçe do jene: vendosmëria, pranimi i fajit, ndryshimet dhe projektet e reja. Nuk do hidhni asnjëherë hapa te pamenduara. Ju qe jeni prej disa kohesh ne një lidhje do mundoheni te vendosni pikat mbi “i” dhe do merrni vendime me rëndësi te madhe. Përgjithësisht viti 2015 do jete i begate për ata qe kane pasur një lidhje te qëndrueshme. Te tjerët qe kane pasur probleme te mëdha me mire do jete një ndarje. Do ndihen me te qete. Beqaret do kenë mundësi për aventura kalimtare deri nga mesi i vitit. Vetëm gjate periudhës se verës do mund te realizojnë takime te rëndësishme dhe me perspektive. Gjendja financiare do jete e mire gjashte muajt e pare, ndërsa me pas duhet te tregoheni me te kursyer. Shëndeti nuk do jete as i shkëlqyer as i keq. Duhet te kujdeseni me tepër për veten. Ne pune do keni aspirata te mëdha dhe dëshirat do mund t’iu realizohen shume shpejt.

Gaforrja

Do jeni shume te ndjeshëm këtë vit dhe here pas here mund te bini ne melankoli. Fjalët kyçe do jene: ndryshimet, përshtatja dhe toleranca. Ata qe janë ne një lidhje duhet te mendohen disa here para se te vendosin te bëjnë diçka. Besojini partnerit për ato qe do ju thotë dhe mos ngurroni te hapni rruge here pas here. Beqaret do kenë një vit plot te reja dhe takime interesante. Ne çdo moment duhet t’i bëni sytë katër. Financat do jene me te begata muajt e pare ndërsa dalëngadalë do fillojnë te dobësohen. Shpenzoni me kursim sepse përndryshe mund te mbeteni pa para. Gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar. Do ketë edhe muaj delikate kur do ndjeni dhimbje dhe shqetësime nga te katërta anët. Ne pune do ketë te papritura dhe ndryshime rrënjësore. Do ikni nga puna dhe do zini një pozicion me te mire nga ai qe keni pasur.

Luani

Vit mjaft pasionant dhe i furishëm ky qe do vije. Fjalët kyçe do jene: kreativiteti, përkujdesi dhe evoluimi. Te dashuruarit do provojnë emocione dhe kënaqësi te reja dhe do ndihen gati për te bashkëpunuar për gjithçka me partnerin. Ne momentet e duhura do marrin vendime te rëndësishme. Ne muajin e trete do i shtoni dozat e fantazisë. Beqaret do arrijnë me ne fund ta bëjnë për vete personin qe kane pëlqyer dhe do kalojnë çaste te mrekullueshme me te. Pjesën me te madhe te vitit do e kaloni ne çift. Gjendja financiare do jete goxha e ekuilibruar. Do i ndiqni te gjitha këshillat qe ju kane dhënë me te mëdhenjtë. Shëndeti do ketë vetëm shqetësime te vogla, por qe do kalohen shpejt. Nuk do e lëshoni veten edhe kur te ndiheni pa fuqi. Ne pune do ketë ndryshime pozitive ne muajt e pare, por nuk do mungojnë edhe vështirësitë dhe momentet delikate.

Virgjeresha

Këtë vit do dilni nga ambienti i zymte ku ishit futur dhe do ndiheni disi me te lire. Pritet te merrni vendime me rëndësi, te jeni me te përgjegjshëm dhe me bindes ne çdo sektor. Te dashuruarit do kenë me shume besim tek personi qe kane ne krah dhe do jeni gati te shkojnë kudo me te. Gjithçka qe dëshirojnë do mund t’iu plotësohet. Beqaret do bëjnë mire te mos hezitojnë ftesat qe do ju bëhen sepse do humbin mundësi te shkëlqyera dhe do pendohen shpejt. Për financat do jete një periudhe e favorshme. Do i kryeni te gjitha shpenzimet e menduara dhe gjendja do filloje dalëngadalë te përmirësohet. Shëndeti do ketë vetëm shqetësime te vogla, jo ndonjë gjë për t’u alarmuar. Mendohuni mire para se te kryeni shpenzime dhe nuk do keni aspak vështirësi. Jeta profesionale do vazhdoje si zakonisht ne muajt e pare. Vetëm tre muajt e fundit situata do ketë ndryshime.

Peshorja

Jupiteri dhe Saturni do jene planetët qe do ndikojnë me tepër tek jeta juaj gjate këtij viti. Do jeni me komunikues, me te hapur ndaj risive dhe gjithë kohës do jeni ne lëvizje. Ata qe janë ne një lidhje nuk do vazhdojnë jetën qe kane bere, por do eksperimentojnë gjera te reja. Mund te mendojnë edhe për ndonjë udhëtim interesant. Beqaret edhe s’mund te gjejnë personin ideal për te filluar lidhje afatgjata, por e sigurte është qe do kenë mundësi te shumta për aventura te cilat do i kënaqin pa mase. Ne planin financiar do jeni shume te kujdesshëm dhe do mateni mire para se te shpenzoni. Nuk do ketë aspak vështirësi nëse nuk e teproni. Shëndeti do kenë edhe momente delikate. Mire është te bëni gjithë analizat dhe te kuptoni se nga çfarë ju vijnë shqetësimet. Gjithsesi nuk duhet te alarmoheni. Ne pune do jete vit i mire për te mësuar gjera te reja. Nga ana tjetër do jeni edhe me kompetente dhe me te vendosur.

Akrepi

Do jeni me te organizuar gjate gjithë këtij viti dhe do investoni gjithçka mundeni qe gjerat t’iu ecin sa me mire ne te gjitha fushat. Do keni me tepër besim tek vetja dhe do ndiheni te lirshëm për te vepruar. Te dashuruarit, ne bashkëpunim dhe dakordësi me partnerin do ndryshojnë disa zakone dhe do përjetojnë me shume kënaqësi. Disa gjera do marrin drejtim tjetër qe muajt e pare. Beqaret do jene shume kërkues dhe nuk do binden menjëherë për te filluar një lidhje. Merrni kohen e duhur, por sigurisht pa e tepruar. Për financa me te begata duhet ta shtrëngoni paksa rripin. Mendoni edhe për te nesërmen. Gjendja shëndetësore do jete disi me e mire edhe fale përkudjesit qe do beje partneri dhe te afërmit e tjerë. Ne pune duhet te tregoheni me te duruar dhe duhet te bashkëpunoni me te tjerët ne mënyrë qe te përfundoni me sukses një projekt te nisur shume herët. Ne muajin tetor do ketë edhe ndryshime te tjera.

Shigjetari

Dinamike e te guximshëm, ju e jetoni jetën me pasion. Po çfarë kane rezervuar yjet për këtë 2015-ën? Muajt e pare te vitit do jene mjaft te rëndësishëm për jetën sentimentale te atyre qe janë ne një lidhje. Priten ndryshime rrënjësore dhe projekte me rëndësi. Ata qe janë te martuar mund te marrin lajmin e pritjes se një fëmijë ne 6 mujorin e dyte. Beqaret do jene me te qarte për atë qe duan dhe do mendohen mire para se te hedhin çdo hap. Financat nuk do jene shume te këqija, madje mund te keni edhe një rritje të te ardhurave. Shëndeti nuk do jete gjithë kohës i qëndrueshëm. Stresi do jete ai qe do sjelle here pas here probleme. Është viti i duhur për te filluar ndonjë aktivitet sportiv. Ne pune do jete një vit i mbushur me risi, lodhje, por edhe me arritje te mëdha. Disa mund te ndryshojnë pozicionin, ndërsa ata qe janë pa pune do zen enje vend te rëndësishëm.

Bricjapi

Gjate këtij viti do ketë me te vërtetë ndryshime te mëdha ne jetën tuaj. Do jeni gati te ndërmerrni rreziqe, do provoni gjera te reja dhe rutina do ndryshoje shpejt. Ata qe janë ne një lidhje do kenë një vit te mrekullueshëm përveç disa debateve te vogla qe mund te ndodhin gjate muajit shtator apo tetor, por qe nuk do kenë pasoja te mëdha. Beni gjithmonë atë qe do ju thotë zemra pa menduar për asgjë tjetër. Disa mund te mendojnë te ndryshojnë shtëpi apo qytet vetëm qe gjerat te ecin me mire. Beqaret do bëjnë ndryshime tek vetja e tyre dhe do tërheqin akoma me shume vëmendjen. Muaj maj dhe qershor do jene me te favorshmet për takime impresionuese. Ne planin financiar nuk do ketë probleme serioze sepse do e dini mire sa te shpenzoni dhe sa para te hiqni mënjanë. Me shëndetin duhet te bëni kujdes sidomos pas verës. Ne pune çdo gjë qe do dëshironi do ju plotësohet shpejt.

Ujori

Ky do jete viti i zyrtarizimeve, konsolidimeve, mbështetjes dhe largpamësisë. Ata qe janë ne një lidhje do mundohen me sa te kenë mundësi ta përmirësojnë marrëdhënien ne çift dhe për këtë do jene miqtë qe do i mbështesin fort. Nga muaji mars ose prill do mendoni t’i bëni gjerat me zyrtare dhe ta njohin partnerin me familjaret. ata qe janë te martuar nga ana tjetër do mendojnë për te sjelle ne jete një fëmijë. Beqaret do kenë me shume fat ne dashuri ne gjysmën e pare te vitit. Lëvizni çdo gur qe te mundeni sepse me kalimin e kohës edhe vështirësitë do rriten. Financat do jete delikate muajt e pare. Me pas do i kuptoni gabimet qe keni kryer dhe do merrni masa strikte. Nuk do e lejoni veten te kryeni shpenzime ekstravagante. Gjendja shëndetësore do jete e ekuilibruar. Do ndiheni me mire se me pare. Ne pune do jeni me kompetente dhe gati për te marre vendime. Mos ngurroni te pranoni disa propozime sepse do fitoni mjaft.

Peshqit

Jeni te shenjës se Peshqve dhe doni te dini si do jete viti 2015? Zbuloni çfarë kane programuar yjet. Pritet te jeni me realiste dhe do merrni kohen e duhur për te realizuar diçka. Nga ana tjetër do reflektoni me kujdes dhe do ecni ne baze te planeve. Ata qe janë ne një lidhje do e fillojnë negativisht muajin e pare te vitit, por me pak kujdes dhe durim situata mund te ndryshoje. ne mars mund te keni edhe zyrtarizime te lidhjes qe keni krijuar, ndërsa ne periudhën e vjeshtës do merrni vendime ose do ju ndodhin gjera te jashtëzakonshme. Beqaret do jene te brengosur ne muajt e pare sepse kane kaluar një ndarje dhe janë përballur me zhgënjime. Miqtë do i mbështesin dhe do i ndihmojnë. Nga mesi i këtij viti mund t’iu jepen mundësi për te filluar histori te reja. Me financat duhet te tregoheni sa me vigjilente dhe menaxhojini me kujdes ato para qe do keni neper duar. Ne pune do nënshkruani kontrata te reja goxha fitimprurëse.

eXTReMe Tracker